هدر موبایل
1397/05/29 00:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آیت الله سبحانی:

ترویج الغدیر ترویج توحید و وحدت است

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حدیث غدیر را شیعه و سنی بیان کرده‌اند، گفت: ترویج الغدیر ترویج توحید و وحدت است.
ترویج الغدیر ترویج توحید و وحدت است یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حدیث غدیر را شیعه و سنی بیان کرده‌اند، گفت: ترویج الغدیر ترویج توحید و وحدت است. https://cdn.icana.ir/d/019/43013.jpg ترویج,الغدیر,ترویج,توحید,و,وحدت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آیت الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار با اعضای ستاد واقعه غدیر، اظهار داشت: در تاریخ اسلام حدیثی نداریم که از نظر تواتر به پایه حدیث غدیر برسد.

وی با اشاره به اقدامات پیامبر(ص) برای ترویج معارف دینی، گفت: رسول خدا حکومتی را تشکیل دادند و این حکومت را بر اساس دین اداره کردند و هیچ‌گاه آن را رها نکردند.

این استاد سطوح عالی حوزه افزود: از میان صحابه پیامبر(ص) حدود ۱۲۱ نفر و از میان علمای اهل سنت نیز بیش از  ۳۶۶  نفر حدیث غدیر را نقل کرده‌اند.

حدیث غدیر فراموش شدنی نیست

وی با بیان اینکه این حدیث در شرایط خاصی انجام گرفت و هیچ‌گاه فراموش شدنی نیست، گفت: ترویج الغدیر ترویج توحید و وحدت است.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه غدیر روز تکریم امیرالمؤمنین(ع) است، تصریح کرد: حدیث غدیر در شرایط خاصی بیان شده است که شیعه و سنی آن را نقل کرده و سند وحدت است.

به گزارش مهر، وی گفت: ریشه شعر الغدیر را باید پیدا کرد و نباید از اهمیتی که این واقعه دارد غافل شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet