هدر موبایل
1397/05/29 08:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاسمی:

ایران برای سال آینده از واردات گندم بی نیاز است

قائم مقام معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایران برای سال آینده، از واردات گندم بی نیاز است.
ایران برای سال آینده از واردات گندم بی نیاز است قائم مقام معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایران برای سال آینده، از واردات گندم بی نیاز است. https://cdn.icana.ir/d/019/46935.jpg ایران,برای,سال,آینده,از,واردات,گندم,بی,نیاز,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کیامرز قاسمی در نشست کارگروه تخصصی شورای اشتغال چهارمحال و بختیاری در شهرکرد گفت: از آغاز برداشت گندم در سال جاری تا کنون، ۹ میلیون تن محصول از کشاورزان گندم‌کار در کشور خریداری شده است.

وی با بیان پیش بینی خرید بیش از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم تا پایان فصل برداشت افزود: بنابراین، ایران برای سال آینده از واردات این محصول بی نیاز است.

قائم مقام معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: سال گذشته ۸ میلیون و ۷۸۰ هزار تن گندم از کشاورزان در کشور خریداری شد.

قاسمی ادامه داد: نیاز سالانه کشور به محصول استراتژیک شکر هم ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن است که امسال تا کنون ۹۰ درصد این نیاز معادل ۲ میلیون تن تولید شده است و پیش بینی می‌شود ایران در سال آینده از واردات شکر هم بی نیاز باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی همچنین در این نشست از افزایش ۵ برابری تسهیلات اشتغالزای بخش کشاورزی در سال ۹۷ خبر داد و افزود: این تسهیلات امسال ۶۰۰ هزار میلیارد ریال و جذب آن نیازمند عزم جهادی مدیران دستگاه‌های مربوطه است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet