هدر موبایل
1397/05/29 10:03:07
سرویس اقتصادی
خضری:

وزیر اقتصاد پیشمرگ و قربانی روحانی/بانک مرکزی ذخایر ارزی و طلا را دو دستی تقدیم و ریال را نگه داشت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، توضیحاتی پیرامون اعلام وصول استیضاح کرباسیان ارائه کرد.
وزیر اقتصاد پیشمرگ و قربانی روحانی/بانک مرکزی ذخایر ارزی و طلا را دو دستی تقدیم و ریال را نگه داشت عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، توضیحاتی پیرامون اعلام وصول استیضاح کرباسیان ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg وزیر,اقتصاد,پیشمرگ,و,قربانی,روحانی/بانک,مرکزی,ذخایر,ارزی,و,طلا,را,دو,دستی,تقدیم,و,ریال,را,نگه,داشت Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد در صحن علنی مجلس، گفت: استیضاح کرباسیان به عنوان قربانی و پیشمرگ رییس جمهور اعلام وصول شد، در حالی که هم اکنون سوال از رییس جمهور مهم تر از استیضاح وزیر اقتصاد است و باید سریع تر سوال از رییس جمهور انجام می شد و سپس استیضاح وزیر اقتصاد را اعلام وصول می کردند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: هیئت رییسه مجلس باید صبر می کرد تا سوال از رییس جمهور تعیین تکلیف و سپس استیضاح کرباسیان اعلام وصول شود، البته دولت از اعلام وصول استیضاح راضی است.

وزیر اقتصاد در انتخاب رییس کل بانک مرکزی دخل و تصرفی ندارد

وی با بیان اینکه وزیر اقتصادی و امور دارایی ذبح اسلامی، پیشمرگ و قربانی رییس جمهور شد، ادامه داد: دولت راضی است که یک قربانی پیش از خود به مجلس ارسال کند و برای خود عافیت دریافت کند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه 90 درصد مشکلات اقتصادی کشور دست وزیر امور اقتصادی و دارایی نیست، یادآور شد: وزیر اقتصاد در انتخاب رییس کل بانک مرکزی دخل و تصرفی ندارد.

دولت تعداد امضاهای رییس جمهور را مادام کاهش می داد

وی افزود: در شرایط نوسانات ارزی بانک مرکزی در شرایطی که ارزش پول ملی در حال افت بود، باید ذخایر ارزی و طلا را نگه می داشت، اما ذخایر ارزی و طلا را دو دستی تقدیم کرد و ریال را نگه داشت، حرکتی که 100 درصد خلاف علم روز اقتصاد است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه از چند ماه قبل سوال از رییس جمهور در مجلس مطرح است، ادامه داد: دولت تعداد امضاها را مادام کاهش می داد، اما در مرحله سوم به حدی رسید که از 80 امضا کاهش نیافت و هیئت رییسه مجبور به اعلام وصول سوال شد.

وزیری در مجلس استیضاح می شود ، اما کک دولت نمی گزد

وی با تاکید بر اینکه اگر بنده جای رییس جمهور بودم همان هفته اول اعلام وصول سوال در مجلس حضور پیدا می کردم، تصریح کرد: ربیعی قربانی رییس جمهور شد اما اگر رییس جمهور در مجلس حضور می یافت شاید در روند استیضاح تاثیر مثبت و یا منفی خود را می گذاشت.

خضری با بیان اینکه رییس جمهور به عنوان رییس دولت باید از اعتبار کابینه دفاع کند، افزود: وزیری در مجلس استیضاح می شود و استیضاح دیگری نیز اعلام وصول می شود، اما کک دولت نمی گزد.

 10 درصد قدرت وزارت اقتصاد دست کرباسیان است

وی ادامه داد: چه نیازی است که رییس جمهور زمان پاسخگویی به سوال نمایندگان را عقب بیندازد و وزرا را به مسلخگاه بفرستد، استیضاح شوند و سپس تصور کند که امور تلطیف می شود، قطعا این موضوع تصور غلطی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پیش بینی این است که استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس رای نمی آورد و نمایندگان رای اعتماد مجدد به کرباسیان می دهند، گفت: 10 درصد قدرت وزارت اقتصاد دست کرباسیان است و مسائل ارزی و ارزش دست کس دیگری است و توسط بانک مرکزی و خود رییس جمهور تصمیم گیری می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet