هدر موبایل
1397/05/29 15:20:27
سرویس فرهنگی
ذوالقدر مطرح کرد:

تقویت گردشگری تهران در دستور کار/ برخی آثار باستانی پایتخت محل تجمع معتادان شده است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه برای افزایش جذب گردشگر باید بافت قدیم تهران بازسازی شود، گفت: برخی از آثار باستانی پایتخت به محلی برای رفت و آمد معتادان تبدیل شده است.
تقویت گردشگری تهران در دستور کار/ برخی آثار باستانی پایتخت محل تجمع معتادان شده است نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه برای افزایش جذب گردشگر باید بافت قدیم تهران بازسازی شود، گفت: برخی از آثار باستانی پایتخت به محلی برای رفت و آمد معتادان تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg تقویت,گردشگری,تهران,در,دستور,کار/,برخی,آثار,باستانی,پایتخت,محل,تجمع,معتادان,شده,است Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه ظرفیت‌های گردشگری پایتخت مغفول مانده است، گفت: تهران پتانسیل و ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری دارد که می‌توان با معرفی مناسب آنها از طریق رایزن‌های فرهنگی  نسبت به جذب توریست و افزایش درآمدزایی اقدام و منابع حاصله را برای رفع مشکلات بیشمار این کلانشهر هزینه کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه تهران 400 سال سابقه شهرنشینی داشته و دارای تمدن 7 هزار ساله و 700 اثر تاریخی است، افزود: بنابراین می‌توان گفت که این کلانشهر می‌تواند مرکز ویژه‌ای برای جذب گردشگر و به تبع آن تامین درآمد پایدار باشد؛ متاسفانه برخی از آثار باستانی پایتخت با بی‌توجهی در حال تخریب بوده و برخی از آنها به محلی برای رفت و آمد معتادان تبدیل شده است که در این رابطه می‌طلبد مسئولان شهری ورودی جدی به این مهم داشته باشند.

لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری پایتخت

وی بر لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری در پایتخت تاکید کرد و ادامه داد: گردشگری ابزار توسعه پایدار محسوب می‌شود و از ظرفیت گردشگری کلانشهر تهران می‌توان برای ایجاد شغل بهره برد.

برای افزایش جذب گردشگر باید بافت قدیم تهران بازسازی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه برای افزایش جذب گردشگر باید بافت قدیم تهران بازسازی شود، تصریح کرد: البته این کار باید به گونه‌ای انجام شود که به هویت تاریخی و سنتی بافت‌ها خدشه‌ای وارد نشود.

ذوالقدر افزود: همچنین زیباسازی بافت‌های فرسوده نیز راهکاری موثر برای افزایش ورود گردشگران خارجی است که باید مورد توجه جدی شهرداری قرار گیرد.

برنامه ریزی مسئولان برای ساخت 180 هتل در راستای تقویت گردشگری تهران

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش راه‌اندازی تورهای گردشگری باید در دستور کار قرار گیرد، یادآور شد: بر اساس برخی اظهارات ساخت 180 هتل در راستای تقویت گردشگری تهران در آینده‌ای نزدیک در دستور کار مسئولان مربوطه قرار دارد که با تعیین تکلیف آنها گامی موثر برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری این کلانشهر برداشته می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet