هدر موبایل
1397/05/29 11:30:22
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت؛

قانع شدن محجوب و قاضی‌پور از توضیحات وزیر نفت درباره آتش سوزی‌های مکرر در پالایشگاه ها

نمایندگان سوال کننده از وزیر نفت در خصوص بالا بودن میزان آتش سوزی در پالایشگاه های کشور از پاسخ های زنگنه قانع شدند.
قانع شدن محجوب و قاضی‌پور از توضیحات وزیر نفت درباره آتش سوزی‌های مکرر در پالایشگاه ها نمایندگان سوال کننده از وزیر نفت در خصوص بالا بودن میزان آتش سوزی در پالایشگاه های کشور از پاسخ های زنگنه قانع شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/43443.jpg قانع,شدن,محجوب,و,قاضی‌پور,از,توضیحات,وزیر,نفت,درباره,آتش,سوزی‌های,مکرر,در,پالایشگاه,ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا محجوب و نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال از وزیر نفت در خصوص اینکه چرا میزان آتش سوزی در پالایشگاه های کشور بالا است، بعد از استماع توضیحات بیژن نامدار زنگنه از پاسخ های وی قانع شد.

براساس این گزارش، اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توضیح سوال مورد نظر قاضی پور و محجوب از وزیر نفت،گفت: کمیسیون انرژی بررسی های خود را در خصوص سوال دو تن از نمایندگان مجلس انجام داد و سوال نمایندگان را مبنی بر اینکه چرا مکررا در پالایشگاه های کشور شاهد آتش سوزی هستیم؟ چرا نسبت به علت یابی و جلوگیری از به وقوع پیوستن چنین حوادثی اقدام نمی نمایید؟ تا به کی شاهد تحمیل هزینه های جانی و مالی در آن ها خواهیم بود؟ در کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار داد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زنگنه در کمیسیون این موضوع را بیان کرد که در جریان خصوصی سازی صنعت نفت به نظام رگولاتوری توجه کافی نشده است به گونه ای که در حال حاضر وزیر نفت امکان نظارت بر پالایشگاه ها و پتروشیمی ها را ندارد البته وزیر نفت عنوان کرد که دستورالعمل هایی در خصوص الزامات ایمنی در مجتمع های صنعت نفت ابلاغ شده است اما ابزاری برای کنترل و تنبیه خاطیان وجود ندارد.

قره خانی ادامه داد: در پایان آقای قاضی پور نماینده سوال کننده از وزیر نفت از پاسخ های وزیر در کمیسیون قانع نشد، براین اساس کمیسیون انرژی مجلس به استناد ماده 209 آیین نامه داخلی مجلس قلمرو سوال را ملی تشخیص داد و بر این اساس گزارش کمیسیون در این رابطه قرائت شد.

گفتنی است محجوب و قاضی پور بعد از توضیحات وزیر نفت در خصوص سوال خود از پاسخ های زنگنه قانع شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet