هدر موبایل
1397/05/29 15:20:39
سرویس اقتصادی
مفتح:

دولت در تحقق شعار حمایت از تولید ملی موفق نبوده است

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید دولت در زمینه حمایت از تولید ملی کارنامه موفقی نداشته چرا که اشتغال های موجود به خطر افتاده اند.
دولت در تحقق شعار حمایت از تولید ملی موفق نبوده است سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید دولت در زمینه حمایت از تولید ملی کارنامه موفقی نداشته چرا که اشتغال های موجود به خطر افتاده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102458908964.jpg دولت,در,تحقق,شعار,حمایت,از,تولید,ملی,موفق,نبوده,است Icana

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عملکرد دولت در زمینه تحقق شعار سال ارزیابی کرد و گفت: دولت در انجام این شعار موفق نبوده است، یعنی نه تنها اشتغال جدید در حدی که در برنامه ششم و قانون بودجه مطرح بود محقق نشده بلکه حتی واحدهای تولیدی و اشتغال های موجود به خطر افتاده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات با بیان اینکه عدم موفقیت دولت به دلیل تحریم ها نیست، ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند بسیاری از مشکلات با مدیریت درست مرتفع می شود، یکی از علت های به خطر افتادن اشتغال در کشور به وضع مقررات دولت بر می گردد، این مقررات به نحوی است که واحدهای تولیدی دچار مشکل می شوند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به مراجعه مدیران واحدهای تولیدی به مجلس، بیان داشت: آنها می گویند با وجود اینکه مواد اولیه مورد نیازشان خریداری شده و در کمرگ موجود است؛ اما به دلیل تفاوت نرخ ارز مالکین برای تسویه و ترخیص کلاها باید ما به التفاوت ارز پرداخت کنند.

وی عنوان کرد: عده ای نیز از مشکلات در ثبت سفارش مواد اولیه مورد نیاز تولید گله دارند، با وجود اینکه آنها بارها فرآیند ثبت سفارش را در سایت مربوطه طی کرده اند؛ اما هر بار به مشکل برخورده اند و باید چند باره مراحل را طی کنند.

گله تولید کنندگان از وضع مقررات دردسر ساز

مفتح در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تولید کنندگان از وضع مقررات دولت گله مند هستند، گفت: تولیدکنندگان نکران هستند که اگر وضع مقررات به همین ترتیب پیش برود و نتوانند کالا را ترخصی یا ثبت سفارش جدیدداشته باشند با کمبود مواد اولیه مواجه که به دنبال آن تولید جاری کشور متوقف می شوند

این نماینده مجلس تاکید کرد: دولت باید در این باره تصمیم گیری فوری  جدی داشته باشد تا واحدهایی که فعلا فعال هستند تقویت شوند و سپس اشتغال جدید را ایجاد کند.

تحریم ها زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را فراهم کرده

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در خصوص اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی بیان داشت: با توجه به تحریم های پیش روی، زمینه و فرصت برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی فراهم است اگر دولتی ها همت کافی داشته باشند در این فضا می توانند گام های بلندی بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet