هدر موبایل
1397/05/29 11:55:25
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت؛

کاتب به صورت مشروط از توضیحات وزیر نفت قانع شد

نماینده سوال کننده از وزیر نفت به صورت مشروط از توضیحات وی درخصوص علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکان قانع شد.
کاتب به صورت مشروط از توضیحات وزیر نفت قانع شد نماینده سوال کننده از وزیر نفت به صورت مشروط از توضیحات وی درخصوص علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکان قانع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808102854904647.jpg کاتب,به,صورت,مشروط,از,توضیحات,وزیر,نفت,قانع,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال از وزیر نفت در خصوص علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکان، بعد از استماع توضیحات بیژن نامدار زنگنه از پاسخ های وی به صورت مشروط قانع شد. بر این اساس مقرر شد تا پولی که برای بیمه بدون اطلاع از مشترکین دریافت شده در قبوض اعلام شود که هر مشترک در صورت عدم تمایل، باید مبالغ پرداختی قبلی را دریافت کند.

براساس این گزارش، اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توضیح سوال غلامرضا کاتب از وزیر نفت،گفت: در اجرای ماده (۲۰۹) آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال غلامرضا کاتب در جلسه روز سه شنبه مورخ 30 آبان 96 این کمیسیون با حضور وزیر محترم نفت و نماینده سؤال کننده مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در ابتدا نماینده مذکور سؤال خویش را بدین شرح مطرح کرد که چرا وزارت نفت در سالهای گذشته اقدام به دریافت مبالغی در قبوض گاز مشترکین تحت عنوان بیمه خسارت گاز کرده است؟ بررسی های انجام شده نشان می دهد شرکت گاز در این سالها هیچ عملکردی در این خصوص نداشته و در یکی از سال های گذشته حتی از میان شرکتهای بیمه شرکت کننده در مناقصه، برندهای وجود نداشته است و عملا قراردادی میان شرکت گاز و شرکتهای بیمه برای پرداخت خسارت منعقد نشده است. در ماده (۱۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب 3 اسفند 93 ، اجازه دریافت مبالغی از مشترکین برای بیمه خسارات گاز داده شده است اما مشروط به لحاظ نمودن در بودجه سنواتی. علی رغم عدم اجازه مجلس شورای اسلامی به دولت در قانون بودجه سال ۱۳۹۵، شرکت گاز کماکان این مبالغ را در قبوض مشترکین دریافت کرده است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ادامه بیژن زنگنه در پاسخ ابراز داشت که طبق ماده (۱۲) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، شرکت گاز مستقیما مسئول پرداخت خسارت نیست بلکه طریق برگزاری مناقصه، قراردادی را با شرکتهای بیمه منعقد می کند که چنانچه حادثه ای اتفاق افتاد، این شرکتها خسارت مربوطه را به مشترکین پرداخت نمایند. در بودجه سال ۱۳۹۶ این مجوز به دولت داده شده است اما در سال ۱۳۹۵ علیرغم پیشنهاد وزارت نفت این مجوز در بودجه سنواتی درج نشد و چنانچه تخلفی صورت گرفته باشد وزارت نفت جوابگو خواهد بود. بررسی های کمیسیون انرژی نشان می دهد؛ در بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور مجوزی به شرکت گاز جهت دریافت بیمه خسارت از مشترکین داده نشده است و گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۰ دیوان محاسبات کل کشور نیز تخلف شرکت گاز در این مورد را محرز می داند. فلذا شرکت گاز ملزم است مبالغ دریافتی از مشترکین در سال ۱۳۹۵ بابت بیمه خسارت گاز را به ایشان مسترد نماید.

قره خانی گفت: در پایان کاتب، نماینده سؤال کننده اعلام کرد پاسخ‌های وزیر محترم را قانع کننده نمی داند، از این رو کمیسیون انرژی مستند به بند (۳) ماده (۲۰۹) ایین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و گزارش آن جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می گردد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet