هدر موبایل
1397/05/29 12:09:32
سرویس صحن
زنگنه در پاسخ به سوال کاتب:

امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد

وزیر نفت گفت: وزارت نفت می تواند مبلغی را که به عنوان بیمه حوادث از مشترکان مصرفی دریافت کرده به آن ها بازگرداند.
امکان بازگشت مبلغ بیمه دریافتی از مشترکان گاز وجود دارد وزیر نفت گفت: وزارت نفت می تواند مبلغی را که به عنوان بیمه حوادث از مشترکان مصرفی دریافت کرده به آن ها بازگرداند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807108118992692.jpg امکان,بازگشت,مبلغ,بیمه,دریافتی,از,مشترکان,گاز,وجود,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بیژن زنگنه در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سوال غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در مجلس از وی در پاسخ به سوالی پیرامون دریافت مبالغ غیرقانونی از مشترکین گاز مصرفی گفت: این سوال در نیمه سال 96 مطرح شد و مربوط به سال 95 است.

 

15.3 میلیارد تومان تعرفه بیمه دریافتی از مشترکین به شرکت بیمه طرف قرارداد داده شد

وزیر نفت در ادامه با اشاره به ماده ای در قانون الحاق برخی مواد به تنظیم مقررات مالی دولت که در سال 93 به تصویب رسید، عنوان کرد: در این ماده آمده است که به هر یک از وزارتخانه های نفت و نیرو از طریق شرکت های تابعه اجازه داده می شود مبلغی را که طبق قوانین بودجه سنواتی در قبوض گاز و برق برای هر واحد مسکونی و تجاری تعیین می شود، اخذ و صرفا جهت بیمه خسارات جانی و مالی ناشی از انفجار و آتش سوزی از طریق بیمه با برگزاری مناقصه اقدام شود.

وی اضافه کرد: براساس این قانون مشترکان مصرفی در سال 94 به ازای هر فیش گاز، 50 تومان می دادند اما در سال 95 این مبلغ قید نمی شود با این حال شرکت گاز بر مبنای سال گذشته 50 تومان بیمه دریافت می کند که جمعا 15.3 میلیارد تومان می شود و به بیمه طرف قرارداد می دهد لذا یک ریال آن نیز به شرکت گاز نمی رود.

 

در سال 97، 200 تومان هزینه بیمه مشترکان شهری و 100 تومان برای مشترکان روستایی تعیین شده است

زنگنه ادامه داد: امسال نیز این میزان بیمه 200 تومان برای مشترکین شهری و 100 تومان برای مشترکین روستایی تعیین شد از این رو دو راه وجود دارد که یا مجلس باید اجازه دهد و این برداشت را تنفیذ کند و یا این معامله فزونی تلقی شده و هر مشترکی که مایل بود پول خود را پس بگیرد.

وزیر نفت در پایان با اشاره به عملکرد شرکت گاز در سال های اخیر اظهار داشت: تاکنون به 11 هزار و 500 روستا گازرسانی شده و 99 درصد جمعیت شهری، 82 درصد جمعیت روستایی و به طور کل 93 درصد جمعیت کل کشور از نعمت گاز برخوردار هستند فقط گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان مانده که به زودی آغاز خواهد شد چنانچه کار گازرسانی به شهر زاهدان پایان یافته است./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet