هدر موبایل
1397/05/29 13:08:44
سرویس صحن
برزگر کلشانی در اخطار قانون اساسی:

شرکت های دولتی در استان های مرزی سرمایه گذاری نمی‌کنند/ هشدار درباره مهاجرت جوانان بیکار به استان های مرکزی

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های دولتی در استان های مرزی سرمایه گذاری نمی کنند و به همین دلیل جوانان بیکار به استان‌های مرکزی مهاجرت می کنند.
شرکت های دولتی در استان های مرزی سرمایه گذاری نمی‌کنند/ هشدار درباره مهاجرت جوانان بیکار به استان های مرکزی نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های دولتی در استان های مرزی سرمایه گذاری نمی کنند و به همین دلیل جوانان بیکار به استان‌های مرکزی مهاجرت می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803109904917692.jpg شرکت,های,دولتی,در,استان,های,مرزی,سرمایه,گذاری,نمی‌کنند/,هشدار,درباره,مهاجرت,جوانان,بیکار,به,استان,های,مرکزی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهروز برزگر کلشانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار اصول 3 و 43 قانون اساسی اظهار داشت: 700 هزار میلیارد تومان بودجه شرکت های دولتی است که عمدتاً این شرکت ها در استان های مرکزی سرمایه گذاری کرده اند، ولی در استان های مرزی چنین سرمایه گذاری را از آنها شاهد نیستیم.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از جمله نتایج استان هایی که شرکت های دولتی در آنجا سرمایه گذاری می کنند، این است که افراد ساکن در این استان ها مشغول به کار می شوند و این کارخانجات نیز ارزش افزوده برای آنجا ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در استان آذربایجان غربی و شهرستان سلماس، هنوز در کارهای مقدماتی مانند آبرسانی، مدرسه سازی و جاده سازی هستیم.

برزگر ادامه داد: در توزیع منابع کشور باید عدالت اجرا شود یا اینکه برای استان های مرزی مانند آذربایجان غربی، مزایایی مانند توجه به معیشت و ایجاد اشتغال مورد توجه قرار گیرد، زیرا به دلیل عدم توان ایجاد اشتغال، جوانان شهرهای مرزی به استان های مرکزی مهاجرت می کنند در نتیجه ترکیب جمعیتی برهم می خورد.

علی مطهری درپاسخ به این اخطار گفت: در برنامه ششم و قانون بودجه این موضوعات مورد توجه قرار گرفته ولی آنچه دارای اهمیت است، اجرای این قوانین است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet