هدر موبایل
1397/05/31 17:23:26
سرویس اقتصادی
اکبری:

صیادی چینی‌ها در آب‌های ما طبق قرارداد با شیلات است/صید گسترده تخلف اصلی صیادان خارجی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حضور صیادان خارجی در دریای خلیج فارس از لحاظ شکل قانونی ایرادی ندارد.
صیادی چینی‌ها در آب‌های ما طبق قرارداد با شیلات است/صید گسترده تخلف اصلی صیادان خارجی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حضور صیادان خارجی در دریای خلیج فارس از لحاظ شکل قانونی ایرادی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102964165934.jpg صیادی,چینی‌ها,در,آب‌های,ما,طبق,قرارداد,با,شیلات,است/صید,گسترده,تخلف,اصلی,صیادان,خارجی Icana

علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در رابطه با حضور صیادان چینی در خلیج فارس گفت: از نظر قوانین، عرف بین الملل و ضوابطی که کشورهای ساحلی دارند، ارائه مجوز به کشتی‌هایی که داوطلب صید در حریم کشورهای مربوطه هستند،با رعایت معیار مشخصی طبیعی است و شناورهای ما نیز در بسیاری از آب‌ اقیانوس هند، ماداگاسکار، یمن بعد از دریافت مجوز، مشغول صیادی می‌شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به مطالب گفته شده، حضور صیادان خارجی با مجوز در دریای خلیج فارس از لحاظ شکل قانونی ایرادی ندارد. اما ارائه این مجوز باید بر اساس معیار مشخصی همچون میزان بهره برداری از  منابع موجود در دریا و نوع صیدی که صورت می‌گیرد، باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با توجه به فیلم‌هایی که از نوع و میزان صید، صیادان خارجی در دریای خلیج فارس مشاهده کردم، متوجه شدم نوع صید آنها ایراد داشته است و معتقدم باید عذر آنها را بخواهند و قرار دادشان را فسخ کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،خاطر نشان کرد: برخی از نمایندگان مامور شدند یعد از  بررسی کامل این موضوع، گزارشی به مجلس ارائه کنند،لازم است به این موضوع اشاره کنم که  بستن توفقنامه‌ای میان ایران و کشورهای دیگر برای صیادی در دریا، نیازی به مطرح شدن در مجلس شورای اسلامی نیست و سازمان شیلات اختیار کامل این موضوع را دارد، اما باید بر روی توافقنامه، نوع و میزانش مدیریت و نظارت کرد ضمن اینکه باید توجه داشته باشیم صید زمانی اتفاق بیافتد که به منابع کشور لطمه‌ای وارد نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet