هدر موبایل
1397/05/29 15:38:56
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا:

سامانه های دولت دردی از اقتصاد کشور دوا نکرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید سامانه های دولت نتوانسته باری از مشکلات اقتصادی کشور بردارد.
سامانه های دولت دردی از اقتصاد کشور دوا نکرد عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید سامانه های دولت نتوانسته باری از مشکلات اقتصادی کشور بردارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106192806792.jpg سامانه,های,دولت,دردی,از,اقتصاد,کشور,دوا,نکرد Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به راه اندازی سامانه جدید قیمت گذاری ارز، گفت: دولت راه های مختلف را برای درمان اقتصاد کشور طی می کند و ایجاد سامانه جدید برای قیمت گذاری ارز در واقع حاکی ازآن است که اوضاع بازار دست دولت نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه دولت شرایط بازار را نمی داند، ادامه داد: رفتار دولت  مشابه پزشکی است که نمی تواند درد بیمار را تشخیص دهد و راه های مختلف را طی می کند تا یکی از راه ها باعث درمان شود، در حالی که اگر پزشک بتواند بیماری را تشخیص دهد با یک دارو می تواند درد را برطرف کند؛ اما اگر نتواند تشخیص دهد انواع داروها را تجویز می کند تا یکی از آنها تاثیرگذار شود.

لیست واردات کالا برای رفع نگرانی کشاورزان منتشر شود

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که از اوضاع بازار مطلع نباشند و شرایط اقتصادی کشور دست دولت نباشد یا به عبارتی واحدهای مختلف تصمیم گیری کنند و به هم اطلاع ندهند  مشکلاتی برای بازار ایجاد می شود.

وی با اشاره به نگرانی کشاورزان بیان داشت: زمانی که موضوع 9 میلیارد دلار ثبت سفارش را مطرح کردم هدف این بود که مشخص شود ارزها به چه کسانی برای واردات چه کالایی اختصاص یافت که متاسفانه لیستی ارائه نشده است، از این رو کشاورزان تصور می کنند به اندازه تولید آنها واردات برنج صورت گرفته است وقتی اطلاع رسانی نمی شود چنین مشکلاتی رخ می دهد.

سامانه های بی اثر

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ایجاد سامانه های مختلف در دولت گفت: از آنجایی که دولت مشکلات جامعه را نمی شناسند سامانه های مختلف با کارکردهای نزدیک به هم را طراحی می کند تا یکی از آنها در نهایت بتواند اثر مثبت داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سامانه ها مختلفی که راه اندازی شده است از جمله سامانه نیما، سنا، کارا و ثبت سفارش  تا کنون موثر نبوده است اما دولت برای حل مشکلات اقتصادی هر راهی را طی می کند تا یکی اثر گذار باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet