هدر موبایل
1397/05/30 07:20:00
سرویس سیاسی
نانواکناری تشریح کرد:

ایران تاکنون از دریای خزر نفت و گازی استخراج نکرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران با وجود عدم محدودیت تاکنون هیچ منابع نفت و گازی از دریای خزر استخراج نکرده است.
ایران تاکنون از دریای خزر نفت و گازی استخراج نکرده است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران با وجود عدم محدودیت تاکنون هیچ منابع نفت و گازی از دریای خزر استخراج نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104206873144.jpg ایران,تاکنون,از,دریای,خزر,نفت,و,گازی,استخراج,نکرده,است Icana

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ابهامات کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، گفت: بر اساس حقوق دریاهای آزاد تا حاشیه 12 مایلی دریا جزء سرزمینی هر کدام از کشورها است یعنی حق مالکیت بر این منطقه وجود دارد و ممکن است در آینده در رابطه با دریای خزر هم این حقوق اعمال شود.

انجام کارهای تحقیقاتی برای استخراج نفت و گاز دریای خزر/ ایران تاکنون هیچ برداشتی نداشته است

نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کارهای تحقیقاتی پیرامون استفاده از منابع نفت و گاز دریای خزر انجام گرفته و این موضوع در داخلی کشور در حال پیگیری است البته به منابعی هم دست پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تا کنون هیچ استخراج نفت و گازی از دریای خزر نداشته است، افزود: برخی از کشورهای حاشیه دریا چون آذربایجان از منابع نفت و گازی دریا استخراج دارند.

نانواکناری یادآور شد: بر اساس حقوق دریاها می‌توانیم در محدوده حق حاکمیت کشور خودمان از منابع نفت و گاز دریا برداشت داشته باشیم، اما عمق دریای خزر به سمت ایران بیشتر است و این عمق زیاد مشکلاتی برای ما ایجاد کرده است.

ایران مانعی برای استخراج منابع نفتی از دریای خزر ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایران تاکنون به استخراج نفت و گاز از دریای خزر ورود نکرده زیرا این موضوع هنوز در دستور کار قرار نگرفته است اما مانعی برای استخراج نداریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در محدوده منطقه شرق دریای خزر زمینه برای برداشت نفت و گاز مساعد است و می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم. در حقیقت به نظر می‌رسد نیازی به استخراج تاکنون نداشته‌ایم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet