هدر موبایل
1397/05/30 14:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

پرداخت ۲۱ هزار میلیارد تومان برای رفع خسارت موسسات مالی غیرمجاز/ چرا با وجود شرایط فعلی برخی از سوال از رییس جمهور حمایت نمی‌کنند؟ / بیکاری ۳۶۰ هزار نفر به علت واردات قاچاق البسه از چین / آیا توزیع سکه، نقدینگی را جمع کرد؟

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
پرداخت ۲۱ هزار میلیارد تومان برای رفع خسارت موسسات مالی غیرمجاز/ چرا با وجود شرایط فعلی برخی از سوال از رییس جمهور حمایت نمی‌کنند؟ / بیکاری ۳۶۰ هزار نفر به علت واردات قاچاق البسه از چین / آیا توزیع سکه، نقدینگی را جمع کرد؟ اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg پرداخت,۲۱,هزار,میلیارد,تومان,برای,رفع,خسارت,موسسات,مالی,غیرمجاز/,چرا,با,وجود,شرایط,فعلی,برخی,از,سوال,از,رییس,جمهور,حمایت,نمی‌کنند؟,/,بیکاری,۳۶۰,هزار,نفر,به,علت,واردات,قاچاق,البسه,از,چین,/,آیا,توزیع,سکه،,نقدینگی,را,جمع,کرد؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود یادداشت کرد: 

انالله و انا الیه راجعون‌

جناب آقای امیردریابان علی شمخانی 
دبیر محترم‌ شورای عالی امنیت ملی

درگذشت برادر بزرگوارتان موجب تاسف و تاثر گردید.
ضمن عرض تسلیت به جنابعالی و خانواده محترم ،برای آن مرحوم‌ که از رزمندگان دوران دفاع مقدس بودند رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند مسئلت میکنم.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نایب رییس نخست فراکسیون مستقلین ولایی به تشریح جزئیات نشست اخیر این فراکسیون با مشاور اقتصادی رییس‌جمهور درباره مشکلات اخیر بازار ارز، نحوه برخورد با مفاسد اقتصادی و دیگر معضلات اقتصادی و سیاسی کشور پرداخت.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، با اشاره به برگزاری نشست صبح امروز فراکسیون مستقلین ولایی با محمد نهاوندیان مشاور اقتصادی رییس‌جمهور، اظهار داشت: آقای محمد نهاوندیان که میهمان جلسه صبح امروز فراکسیون مستقلین ولایی بود، گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور ارائه کرد.

وی افزود: آقای نهاوندیان در گزارشی به تشریح دلائل نرخ رشد ارز در ۱۲ دولت بعد از انقلاب، یعنی در طول ۴۰ سال اخیر پرداخت و گفت که در این مدت نرخ رشد نقدینگی ۲۰ درصد بوده اما رشد اقتصادی به‌طور میانگین زیر ۳ درصد بوده و این عدم توازن منجر به افزایش نرخ رشد ارز در این ۴ دهه شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مشاور اقتصادی رییس‌جمهور در این جلسه به ارائه راهکارهایی برای شرایط و وضعیت فعلی نیز پرداخت، گفت: به‌طور کلی مهمترین خواسته و دغدغه نهاوندیان در جلسه صبح امروز فراکسیون مستقلین ولایی این بود که سیاسیون نباید برای اقتصاد نسخه‌پیجی و تصمیم‌گیری کنند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: به‌گفته نهاوندیان کاهش نرخ تورم موجب کاهش نرخ سود بانکی نشده است. حال آن‌که یکی از چالش‌های اصلی کشور اصلاح نظام بانکی است و نهاوندیان نیز از مجلس به‌خاطر پیشگام شدن در بحث موسسات مالی و اعتباری تشکر کرد.

نایب رییس نخست فراکسیون مستقلین ولایی یادآور شد: آقای نهاوندیان از پرداخت ۲۱ هزار میلیارد تومان جهت رفع خسارات موسسات مالی غیرمجاز پرداخت شده است. مشاور اقتصادی رییس‌جمهور تاکید داشت که کاش نرخ ارز به تدریج تعدیل می‌یافت و از تعدیل یک‌باره آن خودداری می‌شد؛ چراکه پایین نگه داشتن دستوری و سرکوب‌گرایانه نرخ ارز نتیجه‌ای جز آن‌چه امروز شاهدیم به همراه نخواهد داشت.

وی همچنین گفت: آقای نهاوندیان در ادامه جلسه خود با فراکسیون مستقلین ولایی به مقایسه ۲ نظام سیاسی شوروی سابق و چین به‌لحاظ ساختار اقتصادی و اصلاح این ساختار پرداخت. البته بحث این نیست که باید حتماً از سیاست اصلاح اقتصادی چین تبعیت کنیم اما به‌گفته نهاوندیان، چینی‌ها در برخورد مفسدان اقتصادی ابتدا اعدام کردند، سپس اعلام کردند.

 

 

وی در پستی دیگر با بیان اینکه توسعه گردشگری در دوران تحریم رونق اقتصادی را به دنبال دارد، گفت: گردشگری به مواد اولیه نیاز ندارد و به عنوان صادرات معکوس می‌تواند در زمان تحریم ارزآوری بسیاری برای کشور به همراه داشته باشد؛ در واقع کسب درآمد از این صنعت راحت‌تر و کم دردسرتر از سایر صنایع است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در دنیا به طور متوسط از هر 10 نفر یک فرد در صنعت گردشگری مشغول است و حتی در برخی از کشورها از هر 10 نفر 3یا 4 نفر در صنعت گردشگری مشغول به کار هستند که این امر نشاندهنده قدرت صنعت گردشکری در اشتغالزایی است.

وی با بیان اینکه جذب گردشگران خارجی افزون بر اینکه منجر به ورود منابع ارزی به داخل کشور می‌شود، می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های شغلی فراوان باشد، بیان کرد: با توجه به اینکه در دوران تحریم کشور برای واردات مواد اولیه با سختی روبه‌رو بوده و مدیریت بازار ارز مشکل است رونق صنعت گردشگری می‌تواند یکی از راه‌های گریز از این مشکلات باشد؛ نمی‌توانند از ورود گردشگر و توریست به کشور جلوگیری کنند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جاذبه‌های سیاحتی و زیارتی کشور، اظهار کرد: ایران با توجه به ظرفیت‌های بسیاری که در حوزه میراث فرهنگی، آثار باستانی و جاذبه‌های طبیعی دارد می‌تواند با جذب توریست مُسکّن خوبی برای دوران تحریم ایجاد کند البته در حال حاضر نیز گردشگران بسیاری به دنبال ورود به ایران و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری هستند.

به گفته جعفرزاده، اطلاع‌رسانی و تبلیغات در سطوح ملی و بین‌المللی، گسترش حمل‌ونقل، فراهم آوردن امکانات رفاهی برای گردشگران از اساسی‌ترین اقداماتی است که در راستای توسعه گردشگری باید انجام داد، با تبلیغات مناسب، مهم‌ترین قدم در راستای معرفی امکانات و استعداد‌های طبیعی و جاذبه‌های متنوع توریستی و نیز فرهنگ یک کشور برداشته می‌شود.

 

 

نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت: علت عدم حمایت ما از سوال از رییس جمهور این است که نیت سوال‌کنندگان ضربه‌زدن به دولت بوده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره طرح سوال از رییس‌جمهور اظهار کرد: کسانی که سوال از رییس جمهور را در مجلس دنبال می‌کردند به دنبال اهداف سیاسی هستند و اتفاقا رهنمود اخیر رهبری آنها را پنچر کرده است.

وی افزود: ما معتقدیم آقای روحانی خودش باید در بازه‌های زمانی مختلف در مجلس شورای اسلامی حضور یابد و به نمایندگان گزارش کار بدهد، با آنها مشورت کند، از آنها کمک بخواهد و تعاملش را افزایش دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما خوشحال بودیم کسی که ادبیات مجلس شورای اسلامی را بلد است رییس جمهور شده ولی الان در واقع ارتباط رییس جمهور با مجلس شورای اسلامی قطع است. ایشان باید خودش وقت بگذارد. اگر رسانه‌ها نبودند می‌شد گفت انگار مجلس و دولت در دو کشور مختلف زندگی می‌کنند ما معتقدیم کانال‌های ارتباطی قطع است در حالی که رییس جمهوری باید از توان و ظرفیت مجلس برای توجیه مردم و نمایندگان استفاده کند و اگر اینطور نباشد خسارت می‌بیند.

جعفرزاده اضافه کرد: اگر آقای روحانی در روز طرح سوال ثابت کند که تسلطی بر حوزه‌ها دارد و راهکارها را تشریح کند مثلا بگوید برای تثبیت نرخ ارز چه فرآیندی طی شده است مجلس حتما قانع می‌شود. البته عده‌ای هستند که همیشه با همه چیز مخالف هستند و متاسفانه فضا به گونه‌ای شده که همه می‌خواهند نقش اپوزیسیون را ایفا کنند.

نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس با بیان این‌که «موضوع سوال از رییس جمهوری هنوز در این فراکسیون به بحث گذاشته نشده است»، تصریح کرد: سوال‌کنندگان نیت‌شان ضربه زدن به دولت بوده و علت عدم حمایت ما از سوال هم همین بوده است.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: جلسه امروز کمیسیون بودجه در خصوص عملکرد دولت در هدفمندی یارانه ها. درسته که مجلس دو ساله پرداختی افراد تحت پوشش کمیته امدادو بهزیستی را حدود سه برابر کرد ولی دولت نتوانست یارانه طبقات بالا را حذف کند و البته شاید هم بدلایلی نتواند. انچه که از گزارش امروز برمیامد انحراف دولت از قانون مشهود بود و حتما مجلس به آن خواهد پرداخت.

 

 

وی همچنین در توضیح تصویر زیر مطرح کرد: امروز غروب با حضرت آیت الله جنتی و جمعی از حقوقدانان محترم شورای نگهبان جلسه تخصصی در خصوص مباحث بودجه و اقتصادی داشتیم. شاید دوستان بفرمایند شورای نگهبان مگر بحث تخصصی میکند. در این چند سال شاید سالی پنج شش جلسه تخصصی بودجه را داشتیم. برخی از موضوعاتی که امروز بحث شد و جناب اقای جنتی مطرح کردند این موضوعات بودند. نظارت بیشتر بر منابع و مصارف شرکتهای دولتی. موضوع اصل ٤٤ و واگذاریها. افزایش حجم اوراق مالی تعهد زای دولت. اصلاح قانون قدیم برنامه و بودجه. انطباق بودجه با برنامه. تجمیع ردیفها و نظارت بیشتر بر ردیفها. کنترل بیشتر بر مناطق آزاد. اقتصاد مقاومتی و از این نوع مباحث که تا قبل از بودجه سال آینده باید به آن بپردازیم.

 

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، ویدیویی از  برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با حضور خود منتشر کرد. وی در این برنامه اظهار داشت: 

-در حالی که از همه جا همه کالایی به کشور قاچاق می شود نمی شود گفت قاچاق کاهش یافته است.
-تنها 360 هزار نفر به خاطر واردات قاچاق البسه ار چین درکشور بیکار شده اند.
-بنا بر بررسی های صورت گرفته، قاچاق کالا به کشور بیش از 25 میلیارد دلار است.
-بنا بر اعلام وزارت اطلاعات هر یک میلیارد دلار قاچاق 50 هزار فرصت شغلی را از بین می برد و اگر قاچاق را حتی 20 میلیارد دلار بدانیم به معنای آن است که 1 میلیون فرصت شغلی در کشور از دست رفته است.
-به دستور دادستانی پیش از نوروز، 55 نفر و در سال جدید 135 نفر از مأموران گمرک مرتبط با قاچاق کالا و ارز بازداشت شدند.

-90 درصد کالای قاچاق وارد شده کشف نمی شود و بخش عمده ای از این کالاها از طریق سامانه جامع گمرک وارد کشور می شود.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس افزود: مشکل اصلی در سامانه گمرک با افرادی است که آن را مدیریت می کنند و باعث خسارت هزاران میلیارد تومانی به کشور می شوند.
-گزارش تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز در یکی دو هفته آینده در صحن علنی مجلس ارائه می شود.
مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی هم در این برنامه گفت: با اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرونده های تشکیل شده در این زمینه از 11 هزار فقره به 67 فقره رسیده است.

 

 

وی همچنین از حضورش در منزل خانواده شهیدان حاجی بابایی به همراه سردار سلیمانی خبر داد.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، پیام زیر را در رابطه با مراسم حج به اشتراک گذاشت: و الحمد للّه و الصّلاة علی رسوله المصطفی و آله الاطهار الابرار و صحبه الاخیار. قال اللّه تعالی: وَ اَذِّن فِی النّاسِ بِالحَجِّ یَأتوکَ رِجالًا وَ عَلیّْ کُلِّ ضامِرٍ یَأتینَ مِن کُـلِّ فَجٍّ عَمیقٍ ‍‍× لِیَشهَدوا مَن‍ـافِ‍ـعَ لَهُم وَ یَذکُرُوا اسمَ اللهِ فیِّ اَیّامٍ مَعلومات.
این آهنگ عرشی همچنان دلها را فرامیخواند و از فراز قرنها و دورانها، بشریّت را به گرد آمدن بر محور توحید دعوت میکند. همه‌ی آحاد انسان، مخاطب این فراخوان ابراهیمی و مفتخر به آنند؛ اگرچه گوشهایی آن را نشنوند و دلهایی زیر حجاب غفلت و جهالت، از آن محروم بمانند، و اگرچه کسانی صلاحیّت ورود در این ضیافت جهانی و همیشگی را در خود فراهم نکنند و یا به هرجهت توفیق آن را نیابند.
اکنون شما از این موهبت برخوردار گشته و در وادی امن میهمانسرای الهی قدم نهاده‌اید. عرفات و مشعر و منیٰ، صفا و مروه و بیت، مسجدالحرام و مسجدالنّبی، جای‌جای همه‌ی این مناسک و مشاعر، هریک قطعه‌ای از زنجیره‌ی معنویّت و عروج روحی برای حج‌گزاری است که قدر این توفیق را دانسته و از آن برای طهارت خود بهره گیرد و برای بقیّه‌ی عمر خود توشه بردارد.
نکته‌ی مهمّی که هر انسان اندیشه‌ورز را کنجکاو و حسّاس میکند، تعیین یک میعادگاه دائمی برای همه‌ی مردم و همه‌ی نسلها و در همه‌ی سالها، در یک نقطه‌ی معیّن و در یک محدوده‌ی زمانی واحد است. این وحدت زمان و مکان، یکی از رازهای اصلی فریضه‌ی حج است. بی‌شک یکی از برترین مصداقها برای «لِیَشهَدوا مَن‍ـافِ‍ـعَ لَهُم» همین دیدار سالیانه‌ی آحاد امّت اسلامی در کنار خانه‌ی خدا است. این، رمز وحدت اسلامی و نماد امّت‌سازی اسلام است که باید در زیر سایه‌ی بیت‌اللّه قرار داشته باشد. خانه‌ی خدا متعلّق به همگان است: سَ‍ـواّْءَ العـاکِفُ فیهِ وَ الب‍ـاد.
حج، در این مکان و در این محدوده‌ی زمانی، همیشه و در همه‌ی سالها، با زبان رسا و منطق آشکار، مسلمانان را به اتّحاد فرامیخواند. و این در نقطه‌ی مقابلِ خواست دشمنان اسلام است که در همه‌ی دورانها و بویژه در این دوران، مسلمانان را به صف‌آرایی در برابر یکدیگر تشویق میکرده‌اند و میکنند. امروز به رفتار آمریکای مستکبر و جنایتکار بنگرید. سیاست اصلی آن در برابر اسلام و مسلمین، جنگ‌افروزی است. خواست و تلاش خباثت‌آلود آن، کشتار مسلمانان به دست یکدیگر است. ظالمانی را به جان مظلومانی انداختن، از جناح ظالم پشتیبانی کردن، به دست او جناح مظلوم را بیرحمانه سرکوب کردن، و آتش این فتنه‌ی هولناک را همواره تیزوتند کردن. 

 

 

وی همچنین تصاویری از عیادتش از  پیمان یاراحمدی قهرمان کشتی و بازدید سر زده اش از بیمارستان امام خمینی بروجرد منتشر کرد.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، با انتشار پستی کسب اولین مدال طلای کاروان کشتی ایران توسط حسن یزدانی در مسابقات کشتی آزاد بازی های آسیایی 2018 تبریک گفت.

 

 

لارگانی در ادامه پست زیر را منتشر کرد.

 

 

جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت با اشاره به تحویل سکه های پیش فروش شده که هر کدام 2 میلیون و 300 هزارتومان سود کرده است، بیان داشت: ایده دولت برای توزیع سکه جمع آوری نقدینگی بود که به نظر می رسد دراین زمینه موفق عمل نکرده است، برای درک این موضوع فرض کنید لوله آبی ترکیده است برای مهار آن اول فلکه را می بندند بعد آب را جمع می کنند، با توجه به این مثال می توان گفت دولت برای جمع آوری نقدینگی دست به قطع نزده است. 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در شرایطی دولت برای قطع نقدینگی برنامه ای ندارد که پول در کشور ما در حال زاد و ولد است و نقدینگی به طور تصاعد هندسی در حال رشد و افزایش است.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: در حالی که نقدینگی در حال افزایش است دولت نمی تواند بگوید نقدینگی را جمع می کند، روند دولت مانند این است که با کاسه آب از دریا جمع می کند، هر کاری با عنوان جمع آوری نقدینگی در کشور مطرح شود، اعتقاد دارم پاسخ نمی دهد، اشتباه و خلاف است.

وی با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه توزیع سکه، گفت: دولت سهوی در عامل گران شدن سکه نقش ایفا می کند و برای ما به التفاوت قیمت ها پاسخی نمی دهد.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، بیان داشت: برخی کالای اساسی مبنای ارزش برای کالای دیگر هستند، یعنی با دو برابر شدن قیمت سکه در چند ماه گذشته رسما به بازار اطلاعیه می دهدکه قیمت کالا دو برابر شود.

این نماینده مجلس توضیح داد: سکه نتوانست نقدینگی را جمع کند چرا که برای بستن نقدینگی هیچ اقدامی صورت نگرفته است، برنامه دولت ما به التفاوت این سودها اعلام نمی شود چرا که شمش با نرخ دیگر خریداری شده ضرب سکه با نرخ دیگر انجام گرفته است، از سوی دیگر افزایش قیمت سکه پیام گرانی را به بازار مخابره می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انتظار می رود دولت برای توزیع مجدد سکه برنامه مدونی داشته باشد تا دیگر سکه کمپرسی خرید و فروش نشود، گفت: این طور که معلوم است سلاطین در حال افزایش است و تا وقتی برای فروش برنامه نداشته باشند، همچنان با کارت شناسایی افراد فوت شده حجم های زیادی سکه خریداری می شود. 

 

 

وی در پستی دیگر یادداشت کرد: رئیس جمهوری باید پاسخگوی آرای مردم، انتظارات و مطالبات رأی دهندگان و عملکرد خود باشد. تا به امروز رئیس جمهور در حوزه اقتصادی، انتظارات را برآورده نکرده است. مردم دیگر کشش و تحمل تنش‌ها، بحث‌ها، دعواهای جناحی و بگم‌بگم‌ها را ندارند. ایشان باید در فضای منطقی و عاقلانه، مسائل مهم سیاسی و اقتصادی کشور را برای مردم تبیین کند. باید واقعیات به جامعه گفته شود. مردم منتظر شنیدن این واقعیات از زبان رئیس‌جمهوری هستند. اگر قرار است ایستادگی داشته باشیم، باید هزینه آن را پرداخت، اما باید به مردم گفته شود که این راه انتخاب شده و این هم هزینه‌هایی است که باید پرداخته شود. شفاف سازی این مسائل بسیار مهم است. اینگونه نباشد که مسائل مدام پنهان و سخنی به میان نیاید. باید میزان هزینه‌ای را که جامعه در قبال امور مطروحه بپردازد، شفاف به مردم گفته‌ شود تا مردم بدانند برای چه و چه مقدار باید هزینه پرداخت کنند. نکته بعدی پرهیز از تنش و افشاگری‌های تشنج آفرین است. مسائل و یا اتهاماتی که به اثبات نرسیده‌ هم نباید بیان شود. بنابراین از رئیس جمهوری بر مبنای رأی خردمندانه و عاقلانه‌ای که به ایشان داده شده، انتظار می‌رود اخلاق‌مدار باشند و از تنش پرهیز کنند. ایشان در یک فضای منطقی، مسائل و مشکلات را با مردم و نمایندگان مجلس بازگو کنند. اما نکته مهمی که باید یادآور شد این است که مردم می‌دانند در کشور، رئیس جمهوری همه کاره نیست و مسئولیت‌ها تقسیم شده است، بنابراین آن بخشی را که در اختیار رئیس دستگاه اجرایی کشور بوده و هست را باید در عین آرامش و با بیانی روشن تبیین کنند. مسائل و مشکلات کشور مطرح شود و حتی راهکار هم می‌توانند برای این مسائل ارائه کنند. از سویی فضای مجلس نیز در این میان مطرح است که تا چه اندازه می‌تواند در آرامش و عقلانی بودن جلسه سوال از رئیس جمهوری ایفای نقش کند. البته این امر بستگی به رفتار دو طرف دارد. هم رئیس جمهوری و هم نمایندگان مجلس باید بکوشند فضای جلسه آرام باشد. البته ما در مجلس همیشه نمایندگانی داشته‌ایم که می‌خواهند نقش قهرمان را ایفا و خود را مطرح کنند. این تعداد از نمایندگان همواره رفتارهای پوپولیستی دارند و در صدد برهم زدن شرایط آرام کشور و مجلس هستند. این جمع همان‌هایی هستند که در صحن علنی مجلس پرچم آتش زدند، شعار دادند و غیره. این افراد در مجلس حضور دارند. لذا از اکثریت نمایندگان مجلس انتظار می‌رود که در جلسه سوال از رئیس جمهوری، شأنیت قوه مقننه را رعایت کنند و به آن عده معدود اجازه جوسازی داده نشود. هدف مجلس برگزاری یک جلسه منطقی و کارشناسی است. 

 

 

نماینده رشت درباره حواشی به وجود امده در مدارس تجمع مدرسه فیضیه قم گفت : اولین نکته در این بین ماهیت این تجمع است که قانونی بوده یا غیرقانونی؟! نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی در ادامه این مطلب افزود: اگر این تجمعات قانونی بوده یعنی برگزار کننده مجوز گرفته است و امروز باید پاسخگوی شعارها و پلاکاردها باشد، اگر غیرقانونی است باید با آن ها برخورد شود.

وی ادامه داد: اگر این مراسم قانونی است متولی مدرسه فیضیه باید پاسخگو باشد و اگر غیرقانونی بوده از اساس چرا اجازه داده است که این مراسم برگزار شود.

نماینده مردم رشت در مجلس همچنین تصریح کرد: در این مراسم شعارهایی داده شده است که امنیت ملی را به مخاطره انداخته است.

وی ادامه داد: از محتوای این پالاکارد اینگونه برداشت می شود که در جریان مرگ آقای هاشمی دخالت هایی داشته اند، با این اوصاف چرا دستگاه های امنیتی و قضایی سکوت کرده است.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تصریح کرد: این ادبیات تهدید همه مسئولان است و برای من سوال است چرا فقط یک گروه خاص می توانند شعار دهند و پلاکارد بالا ببرند و هر چه می خواهند بگویند؟ نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی تاکید کرد: این سوالات در اذهان عمومی وجود دارد و باید به ان ها پاسخ داده شود. 

 


احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم استان قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، توییت هایی در خصوص استیضاح وزیر اقتصاد و همچنین پویش "فرزندت کجاست؟" به اشتراک گذاشت.

 

 

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی خود مطرح کرد: تحصیل دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور باید آزادانه و بدون محدودیت باشد. لحاظ تاثیر قطعی محاسبه معدل دانش‌آموزان، ادامه تحصیل را برای شاگردان چه ممتاز و غیرممتاز دچار آسیب می‌نماید. باید سریعا شورای سنجش و پذیرش دانشجو نسبت به اصلاح مصوبه خویش اقدام نماید تا با لحاظ این تاثیر مثبت آرامش را به داوطلبان و خانواده‌های محترمشان برگرداند. جامعه ملتهب امروز نیاز به آرامش دارد. مسئولان باید به حفظ آرامش کمک کنند نه اینکه بر التهاب جامعه بیافزایند.

 

 

وی همچنین با انتشار این تصویر از طرح سوال جمعی از اعضای فراکسیون امید مجلس از وزیر خارجه درباره کنوانسیون حقوقی دریای خزر خبر داد.

 

 

محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتشار این توییت نوشت: چگونه افرادی که به‌طور عادی بورسیه شده‌اند و پس از بازگشت به کشور برای جذب و استخدامشان باید مراحل مقدماتی طی شود، و این روند مدتی به طول می‌انجامد، ولی این افراد که بورسیه آن‌ها محل اشکال است بدون طی این مراحل، قرار است جذب شوند؟ به نظر می‌رسد مرجع قضایی در مورد آن‌ها تبعیض مضاعفی داشته است. یکی تبعیض در مورد نحوه ورود آن‌ها برای برخورداری از بورسیه که بدون رقابت و غیرقانونی وارد شده‌اند و از سوی دیگر، یک تبعیض هم در بحث جذب آن‌ها. این که در حالی که صلاحیت آن‌ها جای بحث دارد و صلاحیت علمی آن‌ها هنوز احراز نشده است، با حکم دیوان، دانشگاه مکلف به استخدام مستقیم این افراد باشد. بر اساس اطلاعات من این روند از دانشگاه تربیت مدرس آغاز شده و برای چند نفری حکم دیوان صادر شده و پرونده60 تا 70 نفر در دست بررسی است.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، با انتشار پستی از اختصاص مبلغ ۵ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی جهت بهبود کیفیت آب شرب نیکنامده خبر داد.

 

 

مافی همچنین پستی درخصوص سوالاتش از وزرای راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی منتشر کرد.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام تصویری از نشست اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی به اشتراک گذاشت.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، پستی به مناسبت سالروز حرکت کاروان سیدالشهدا از مکه به کربلا منتشر کرد.

 

 

جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس، در توضیح تصویر زیر نوشت: نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام عنوان کرد: تبعات برخی حاشیه سازی ها در کشور مخرب تر از تحریم های آمریکاست.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از برگزاری جلسه رفع مشکل تامین مالی و مواد اولیه صنایع حوزه انتخابیه اش خبر داد.

 

 

ساداتی نژاد در پستی دیگر عنوان کرد: منطقه #کاشان به تنهایی ظرفیت و شایستگی استان شدن را دارد و امیدواریم با پیگیری هایی که می شود این حق به مردم منطقه داده شود.

 

 

 

علی اسدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در آخرین پست اینستاگرامی خود مطرح کرد:

شرکت‌های هواپیمایی به‌صورت خود سرانه قیمت‌ها را افزایش داده‌اند، افزایش قیمت و مسائل ارزی کشور نیز در این زمینه دخالت ندارد لازم است تا وزیر راه و شهرسازی توضیحاتی را ارائه کند.

 

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با انتشار پست هایی روز جهانی عکاسی را گرامی داشتند.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet