خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/05/29 18:03:17
سرویس سیاسی
سلیمی بااشاره به اظهارات رحمانی فضلی درنشست کمیسیون شوراهای مجلس:

کاهش قاچاق کالا در 3ماهه اخیر/ تجمع در فیضیه قم در حوزه اختیارات حوزه علمیه است/ استیضاح وزیرکشور به صحن می‌رود

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به دستورکار کمیسیون متبوع خود گفت: این جلسه با حضور وزیر کشور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان استیضاح کننده برگزار شد که در نهایت نمایندگان قانع نشدند.
کاهش قاچاق کالا در 3ماهه اخیر/ تجمع در فیضیه قم در حوزه اختیارات حوزه علمیه است/ استیضاح وزیرکشور به صحن می‌رود سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به دستورکار کمیسیون متبوع خود گفت: این جلسه با حضور وزیر کشور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان استیضاح کننده برگزار شد که در نهایت نمایندگان قانع نشدند. https://cdn.icana.ir/d/019/43572.jpg کاهش,قاچاق,کالا,در,3ماهه,اخیر/,تجمع,در,فیضیه,قم,در,حوزه,اختیارات,حوزه,علمیه,است/,استیضاح,وزیرکشور,به,صحن,می‌رود Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،در توضیح جلسه امروز (دوشنبه، 29 مردادماه) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیرکشور برگزار شد،گفت: 24 تیرماه 97 نامه ای با امضای 25 تن از نمایندگان از هیأت رئیسه به کمیسیون شوراها جهت استیضاح وزیر ارسال شد که بررسی آن پس از 3 هفته صورت گرفت.

محورهای اصلی استیضاح وزیر کشور

وی در ادامه درباره برخی محورهای استیضاح رحمانی فضلی بیان داشت:احزاب و قانون جامع انتخابات،بی توجهی به توسعه سیاسی کشور،بی برنامگی وزارت کشور برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی،عدم کفایت در مدیریت بحران به خصوص زلزله کرمانشاه، عدم رعایت شایسته سالاری در انتصابات استانی، مسأله سپرده گذاران پدیده شاندیز و ثامن الحجج(ع)، بی توجهی به ارزش راهپیمایی اربعین و صدور گذرنامه، عدم اقدام استان ها در افزایش اشتغال، قاچاق کالا، عدم کارایی دهیاران، ناوگان فرسوده حمل و نقل شهری، گشت ارشاد و عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری از مهم ترین محورهای استیضاح وزیر کشور است.

سلیمی در ادامه به اظهارات برخی نمایندگان در این جلسه پرداخت و افزود: قاضی پور در این جلسه اعلام کرد که در بازار کالای قاچاق به وفور یافت می شود که وزیر پاسخ داد وزارت کشور یک دستگاه از 36 دستگاه دخیل در مبارزه با قاچاق کالا است که تلاش داشته اقدامات خود را به درستی انجام دهد و در این راستا طی 3 ماه گذشته قاچاق کالا کاهش یافته است همچنین توانسته است وضعیت کولبران را ساماندهی کند.

شاخصه توسعه سیاسی پایین بوده و انتخابات حزبی در کشور نداریم

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با اشاره به سخنان کواکبیان در این جلسه بیان کرد: وی معتقد بود اقدام عملی برای احزاب وجود نداشته و اقدامات تشریفاتی است؛ضمن اینکه انتخابات حزبی نداریم و شاخصه توسعه سیاسی پایین است همچنین لایحه جامع انتخابات به مجلس نیامده و ساماندهی تجمعات نیز صورت نگرفته است که وزیر در پاسخ به این اظهارات عنوان کرد که خانه احزاب احیا شده و ساختار آن به نفع احزاب است،ضمن اینکه حزب باید دولت ساز بوده و در خدمت دولت نباشد.

وی در ادامه با بیان اینکه وزیرکشور اعلام کرد که تجمعات در مکان های سربسته نیاز به مجوز ندارد، اذعان داشت:موضوع تجمع طلاب در مدرسه فیضیه قم نیز به حوزه علمیه مربوط بود که ما ورود نمی کنیم و اگر موردی پیش بیاید، استانداری شکایت می کند و دادستان مدعی العموم است.

سلیمی ادامه داد:درحال حاضر وزارت کشور درحال تهیه گزارش برای ارسال به دادستانی است و درهمین راستا تا کنون بیش از هزار تجمع دانشگاهی داشتیم؛چراکه به کار تشکیلاتی معتقد بوده و توانسته ایم تعداد 7 هزار سازمان مردم نهاد را به 14 هزار سازمان افزایش دهیم.

پدیده شاندیز به لحاظ ساختاری ارتباطی به وزارت کشور ندارد

وی اضافه کرد: ساری نماینده اهواز نیز بحث استانداری خوزستان را مطرح کرد که وزیر کشور بیان داشت رسیدگی به وضعیت این استان اولویت اصلی وزارت کشور چرا که استانی جنگ زده بوده و مشکلاتی آن زیاد است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به موضوعات مد نظر چنارانی نماینده نیشابور خاطرنشان کرد: وی از عدم انجام تقسیمات کشوری طبق قانون در یکی از مناطق حوزه انتخابیه خود گلایه داشت که وزیر قول پیگیری داد همچنین رحمانی فضلی مشکلات پدیده شاندیز را مربوط به وزارت کشور ندانست اما گفت که در تجمعات دخالت کرده است؛ در نهایت نمایندگان از پاسخ های وزیر قانع نشده و قرار شد استیضاح وزیر به هیأت رئیسه تقدیم و در صحن علنی مطرح شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet