هدر موبایل
1397/05/31 12:06:20
سرویس اجتماعی
امیرآبادی فراهانی:

خشکی دریاچه نمک قم تهدیدی بزرگ برای پایتخت‌نشینان/ دولت حق آبه دریاچه را تأمین کند

نماینده مردم قم در مجلس وضعیت فعلی دریاچه نمک قم را خطری جدی برای استان های همجوار دانست و از دولت خواست رها سازی آب به این دریاچه را جدی بگیرد.
خشکی دریاچه نمک قم تهدیدی بزرگ برای پایتخت‌نشینان/ دولت حق آبه دریاچه را تأمین کند نماینده مردم قم در مجلس وضعیت فعلی دریاچه نمک قم را خطری جدی برای استان های همجوار دانست و از دولت خواست رها سازی آب به این دریاچه را جدی بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/64234.jpg خشکی,دریاچه,نمک,قم,تهدیدی,بزرگ,برای,پایتخت‌نشینان/,دولت,حق,آبه,دریاچه,را,تأمین,کند Icana

احمد امیرآبادی فراهانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت فعلی و خطرات آتی دریاچه نمک قم،گفت: دولت باید برای وضعیت  دریاچه نمک قم فکر و اقدام اساسی  داشته باشد، چرا که هر روز این دریاچه خشک و خشک تر می شود و خطرش رو به افزایش است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: دریاچه هایی که دارای نمک هستند اگر خشک شوند، نمک های موجود در آن مانند ریزگردها در هوا معلق خواهد شد و محیط کل استان های همجوار از جمله تهران را به خطر می اندازد و احتمال بارش باران های نمکی و شور را در این شهرها به همراه خواهند داشت.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی،ادامه داد: با این شرایطی فعلی  که این دریاچه نمک قم وجود دارد، حتماً در آینده ای نزدیک مناطق مختلف استان های اصفهان، قم، سمنان، تهران، کرج، ساوه و... تحت شعاع  بادها و باران های نمکی قرار خواهند گرفت و فاجعه ای پدید خواهد آمد. موردیکه این مساله را تشدید می کند این است که منطقه، منطقه خشک، نیمه بیابانی و بادخیزی است و نمک آن تا کیلومترها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان این که بنابراین دولت و وزارت نیرو حتماً باید حق آبه این دریاچه را از پشت سدها رها سازی کنند، اظهار داشت: یکی از این سد ها سد غدیر و چند سد هم بر روی رودخانه کرج احداث شده که برای نجات چند استان از خطر شوره زار شدن، لازم است از پشت این سد ها به سمت دریاچه رها سازی آب صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet