هدر موبایل
1397/06/03 08:49:28
سرویس فرهنگی
بیگلری:

وزارت علوم تحرکی برای توسعه آموزشکده‌های فنی ندارد/ دانشگاه پیام نور رو به نابودی است

نماینده مردم سقز در مجلس دهم با تشریح محورهای سئوال خود از وزیر علوم، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور روندی رو به نابودی دارد.
وزارت علوم تحرکی برای توسعه آموزشکده‌های فنی ندارد/ دانشگاه پیام نور رو به نابودی است نماینده مردم سقز در مجلس دهم با تشریح محورهای سئوال خود از وزیر علوم، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور روندی رو به نابودی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104846714052.jpg وزارت,علوم,تحرکی,برای,توسعه,آموزشکده‌های,فنی,ندارد/,دانشگاه,پیام,نور,رو,به,نابودی,است Icana

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح سئوالش از منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات ضمن انتقاد از عملکرد وزارت علوم به دلیل بی توجهی به توسعه آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: متأسفانه با وجود اینکه این آموزشکده‌ها به رشد آمار اشتغال کمک شایانی می‌‎کند اما هیچ همیتی برای توسعه این آموزشکده‌ها وجود ندارد و وزارت علوم به شدت در این حوزه بی‌تحرک است.

نماینده مردم سقز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مقام معظم رهبری هم بارها بر توسعه آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای تأکید کردند ولی این توسعه حتی در مناطقی که ظرفیت برای رشد چنین آموزشکده‌هایی نیز وجود دارد هم صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: در حوزه انتخابیه‌ام دستور ایجاد تعدادی آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای اخذ شده بود ولی حتی پیشروی و راه‌اندازی این آموزشکده‌ها نیز متوقف شده است.

دولت اعتقادی به دانشگاه پیام نور ندارد

بیگلری محور دیگر سئوال خود از وزیر علوم را روند تجمیع و رو به نابود دانشگاه پیام نور عنوان و تصریح کرد: دولت به دنبال تجمیع دانشگاه پیام نور است و طرح‌هایی مانند منطقه‌ای کردن این دانشگاه در همین راستا است.

وی با یادآوری اینکه قطعا منطقه‌ای شدن دانشگاه پیام نور آسیب‌زا است، گفت: پیش  از این دانشگاه پیام نور به صورت استانی اداره می‌شد که تصمیم برای اداره منطقه‌ای دانشگاه پیام نور به دلیل کم کاری پیام نور در تهران اتخاذ شد.

لزوم انتصاب رؤسای قَدَر برای دانشگاه‌های مادر

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس محور آخر طرح سئوال خود از وزیر علوم را انتصاب رؤسای قدر برای دانشگاه‌های مادر برشمرد و گفت: در اکثر استان‌ها رؤسای دانشگاه‌ها به هیچ عنوان کارآمد و قوی نیستند و لازم است در این زمینه تجدید نظر صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet