هدر موبایل
1397/05/29 20:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ستاری:

شرکت های دانش بنیان به دنبال ارزش افزوده اند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: دوره استفاده از صنعت دودکشی گذشته است و باید به سمت صنایع نو با رویکرد دانش بنیان رفت.
شرکت های دانش بنیان به دنبال ارزش افزوده اند معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: دوره استفاده از صنعت دودکشی گذشته است و باید به سمت صنایع نو با رویکرد دانش بنیان رفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201707105116522824.jpg شرکت,های,دانش,بنیان,به,دنبال,ارزش,افزوده,اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سورنا ستاری در جلسه شورای اداری چهارمحال و بختیاری افزود: صنایع دودکشی دیگر ارزش افزوده نخواهند داشت و تنها محیط زیست را نابود می کنند.

وی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان بدنبال ارزش افزوده اند و حافظ صنایع و محیط زیست خواهند بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، اقتصاد متکی به نفت و منابع زیرزمینی را مانند بچه پولداری دانست که بگفته وی دست خود را در جیب پدرش کرده است.

ستاری اظهار داشت: با اقتصاد متکی به نفت و منابع زیرزمینی نمی توان رشد اقتصاد را رقم زد، بلکه برای رشد اقتصادی، شرکت های دانش بنیان را باید تقویت کرد.

وی تصریح کرد: مهمترین سرمایه شرکت های دانش بنیان نیروی انسانی و جوانان نخبه هستند که این سرمایه باعث رانت نمی شود.

ستاری، گردش مالی شرکت های دانش بنیان را 500 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: بیش از نیمی از این گردش مالی از صادرات محصولات دانش بنیان است.

وی توسعه ایده های «استارت آپ» در بین جوانان را یادآور شد و افزود: استارت آپ ها در زمینه های مختلف توانسته اند در بازار نقش آفرین باشند، از این رو استارت آپ های بخش بهداشت و غذا مورد حمایت قرار می گیرند.

معاون علمی رئیس جمهوری تصریح کرد: در هیچ کشوری اقتصاد از دل فعالیت های سیاسی و سیاسیون بیرون نمی آید، بلکه رشد اقتصادی از ایده های کارآفرینی و نیروهای انسانی شکل می گیرد.

به گفته وی، اگر قرار بود پول نفت و منابع زیرزمینی ثروت آفرین باشد، کشورهای حوزه خلیج فارس با منابع نفتی خود، اکنون بیشترین ثروت را داشتند، درحالی که امروز ثروت آفرینی در حوزه های شرکت های دانش بنیان ایجاد می شود.

ستاری تاکید کرد: به طور مثال شرکت فیسبوک، سیستم «واتساپ» را 19 میلیارد دلار خریداری کرد، درحالی که ایده پرداز این شبکه اجتماعی در یک اتاق کوچک یک جوان 30 ساله بود.

به گفته وی، استخدام در دستگاههای دولتی، نبوغ و خلاقیت را از جوانان می گیرد، درحالی که شرکت های دانش بنیان باعث بروز ایده برای جوانان می شود.

ستاری افزود: در حوزه IT و ICT اکنون بیش از 47 میلیون یوزر اینترنت فعال است و این بزرگترین بازار این حوزه در منطقه است. 

وی حمایت از شتاب دهنده های کسب و کار را از مهمترین برنامه های دولت در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها عنوان کرد. 

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به وجود 60 هزار دانشجو در چهارمحال و بختیاری، حمایت از نخبگان دانشگاهی را برنامه های این بنیاد ذکر کرد.

به گفته وی، باید به جوانان این استان اعتماد کرد، زیرا جوانان در مجتمع پارک علم و فناوری ایده های مهمی را تبدیل به محصول کرده اند.

به گزارش ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان در سفر یکروزه به چهارمحال و بختیاری از طرح ملی کلان سامانه پرتو دهی گاما، شرکت دانش بنیان گاز کربنیک، واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری این استان دیدن کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet