هدر موبایل
1397/06/02 11:13:31
سرویس اقتصادی
کوسه غراوی:

سکاندار بازار مسکن فقط وزارت راه نیست/ ساماندهی بازار با ایجاد نهاد ناظر مشخص

رئیس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس، گفت: باید نهاد ناظری برای ساماندهی بازار مسکن از وزارت خانه های راه، صنعت و اقتصاد تشکیل شود.
سکاندار بازار مسکن فقط وزارت راه نیست/ ساماندهی بازار با ایجاد نهاد ناظر مشخص رئیس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس، گفت: باید نهاد ناظری برای ساماندهی بازار مسکن از وزارت خانه های راه، صنعت و اقتصاد تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101082658764.jpg سکاندار,بازار,مسکن,فقط,وزارت,راه,نیست/,ساماندهی,بازار,با,ایجاد,نهاد,ناظر,مشخص Icana

شهرام کوسه غراوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت بازار مسکن، گفت: متاسفانه متولی مشخصی برای کنترل بازار مسکن وجود ندارد.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس با توجه به اهمیت موضوع ساماندهی بازار بارها با مسئولان مربوطه به برگزاری نشست های تخصصی اقدام کرده است، افزود: در بحث وضعیت فعلی بازار مسکن علاوه بر وزارت راه و شهرسازی، وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و همچنین اقتصاد نیز دخیل هستند.

دولت باید ساماندهی بازار را در دستور کار خود قرار دهد

وی با تاکید بر اینکه دولت باید با توجه به اهمیت موضوع ساماندهی بازار را در دستور کار خود قرار دهد، تصریح کرد: ساماندهی این بازار نیازمند اقدامات زنجیره وار دستگاه های مسئول است زیرا اگر در این مهم یکی از دستگاه های مسئول به وظیفه خود عمل نکند عملکرد سایرین را نیز با وقفه مواجه خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه عدم ارایه تسهیلات کارآمد، بی توجهی به قیمت فراورده های ساختمانی در بازار و همچنین عدم کنترل سوادگری در آن از مواردی است که وضعیت قعلی مسکن را نابه سامان کرده است، گفت: در چنین شرایطی باید کارگروهی از وزارتخانه های راه و شهرسازی، صنعت و اقتصاد برای ساماندهی این وضعیت تشکیل شود.

باید نهاد مشخصی برای ساماندهی بازار مسکن تشکیل شود

کوسه غراوی با تاکید بر اینکه باید نهاد مشخصی برای ساماندهی بازار مسکن تشکیل شود، افزوو: متاسفانه اکنون پاس کاری ساماندهی بازار مسکن میان دستگاه های مسئول برخورد با نابه سامانی ها را مشکل کرده است.

رئیس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید با تشکیل تیم واحدی از مسئولان مربوطه سکانداری بازار مسکن را به دست گرفته و به سمت کاهش حجم حباب قیمت ها بازار را حرکت دهد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet