پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/05/30 18:19:22
سرویس فرهنگی
شیخ با اشاره به عید سعید قربان:

هواهای نفسانی و رذائل اخلاقی در عید قربان ذبح شود/ شادی را به محرومان ارزانی داریم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در روز عید قربان باید رذائل اخلاقی و هواهای نفسانی ذبح و از گناه پرهیز شود.
هواهای نفسانی و رذائل اخلاقی در عید قربان ذبح شود/ شادی را به محرومان ارزانی داریم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در روز عید قربان باید رذائل اخلاقی و هواهای نفسانی ذبح و از گناه پرهیز شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201709106871293542.jpg هواهای,نفسانی,و,رذائل,اخلاقی,در,عید,قربان,ذبح,شود/,شادی,را,به,محرومان,ارزانی,داریم Icana

مهدی شیخ در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روز عید سعید قربان با بیان اینکه اعیاد از شعائر الهی هستند، گفت: عید قربان یکی از مهمترین اعیاد مسلمانان و روز تقرب به ذات اقدس الهی است.

عید قربان باید انسان را به فطرت اصلی خود بازگرداند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عید قربان باید انسان را به فطرت اصلی خود بازگرداند، گفت: در این روز اگر بندگان خدا طلب مغفرت داشته و دعا کنند دعای آنها بسیار راحت تر مستجاب می شود و این برکت و عیدی است که خداوند در این ایام به بنده های خود هدیه می دهد.

وی با تاکید بر لزوم ارج نهادن به روز عید قربان، ادامه داد: در این روز رذائل اخلاقی و هواهای نفسانی باید ذبح و از گناه پرهیز شود.

در عید قربان باید جامه معنویت را به تن کنیم

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه در عید قربان باید جامه معنویت را به تن کنیم، گفت: دستگیری از نیازمندان، عیادت از بیماران و به جای آوردن صله رحم باید ویژگی بارز این روز باشد.

شیخ ادامه داد: در این ایام باید تلاش شود شادی را به مردم به ویژه محرومان ارزانی داریم؛ به قربانی کردن در عید قربان توصیه شده و این امر به گونه ای موجب تقرب انسان به خداوند شده و نمادی برای دوری از هواهای نفسانی و ذبح نفس اماره است؛ مسلمانان این عید را گرامی داشته و گوشت قربانی را میان همسایگان و مستمندان تقسیم می کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، افزود: انتظار می رود مسلمانان با حضور باشکوه در مراسم عید قربان، قدر این نعمت الهی را بیشتر بدانند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet