هدر موبایل
1397/05/31 11:48:13
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی:

شرکت‌های اروپایی تابع اوامر دولت‌ها نیستند/ قطع همکاری با ایران به دلیل خسارات بالای ناشی از تحریم آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به قطع همکاری برخی از شرکت‌های اروپایی با ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، گفت: شرکت‌های خصوصی تابع اوامر دولت‌ها در کشورهای اروپایی نیستند و عموما بر اساس منافعشان عمل می‌کنند.
شرکت‌های اروپایی تابع اوامر دولت‌ها نیستند/ قطع همکاری با ایران به دلیل خسارات بالای ناشی از تحریم آمریکا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به قطع همکاری برخی از شرکت‌های اروپایی با ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، گفت: شرکت‌های خصوصی تابع اوامر دولت‌ها در کشورهای اروپایی نیستند و عموما بر اساس منافعشان عمل می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108958060668.jpg شرکت‌های,اروپایی,تابع,اوامر,دولت‌ها,نیستند/,قطع,همکاری,با,ایران,به,دلیل,خسارات,بالای,ناشی,از,تحریم,آمریکا Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص مخالفت انگلیسی‌ها با تحریم آمریکا علیه ایران و قطع همکاری شرکت‌های انگلیسی با جمهوری اسلامی به بهانه تحریم، گفت: متاسفانه شرکت‌های خصوصی تابع اوامر دولت‌ها در کشورهای اروپایی و کشورهایی که از آزادی اقتصادی برخوردارند، نیستند و عموما بر اساس منافعشان عمل می‌کنند.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تحریم‌هایی که آمریکا دنبال می‌کند موجب تحریم شرکت‌هایی که با ایران همکاری دارند هم می‌شود، لذا جرایمی به آنها تحمیل می‌شود که برای آنها سنگین بوده و به همین دلیل از همکاری با ما امتناع می‌کنند.

وی افزود: علی‌رغم اینکه اروپایی‌ها بعد از اعمال تحریم علیه ایران قانون انسداد معرفی کردند تا به نحوی از شرکت‌های اروپایی که با جمهوری اسلامی همکاری دارند، حمایت کنند و از سوی دیگر موضوع تحریم شرکت‌هایی که با ایران قطع همکاری کنند را مطرح کردند، میزان بالای جریمه آمریکایی‌ها اجازه همکاری به این شرکت‌ها را نداد.

صفاری نطنزی یادآور شد: در این شرایط شرکت‌ها جرایم و زیان‌ها را محاسبه و به نظر می‌رسد که با توجه به بالا بودن خسارات ناشی از جرایم آمریکا، زیان حاصل از قطع همکاری با جمهوری اسلامی ایران را بپذیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت‌های اروپایی در ظاهر و در سیاست‌های اعلامی خود بر حمایت از ایران تاکید دارند ولی باید بپذیریم که فضای ارتباطی و کاری دولت و شرکت‌هایی اروپایی با ایران متفاوت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet