خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/05/31 11:54:51
سرویس فرهنگی
صادقی مطرح کرد:

حفظ اساتید پیشکسوت در دانشگاه‌ها یا رفتن به سمت جوان‌گرایی؟

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اساتید پیشکسوت رکن اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند، گفت: نفس گردش نخبگان به‌ویژه در مدیریت‌ها و سطوح علمی قابل‌دفاع است اما جایگاه علمی دانشگاه‌ها بدون حضور اساتید پیشکسوت زیرسوال می‌رود.
حفظ اساتید پیشکسوت در دانشگاه‌ها یا رفتن به سمت جوان‌گرایی؟ عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اساتید پیشکسوت رکن اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند، گفت: نفس گردش نخبگان به‌ویژه در مدیریت‌ها و سطوح علمی قابل‌دفاع است اما جایگاه علمی دانشگاه‌ها بدون حضور اساتید پیشکسوت زیرسوال می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107568593678.jpg حفظ,اساتید,پیشکسوت,در,دانشگاه‌ها,یا,رفتن,به,سمت,جوان‌گرایی؟ Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به معایب و محاسن تفکر جوان‌گرایی در میان اساتید و مدیران دانشگاه‌ها و بازنشستگی اساتید پیشکسوت به دنبال چنین تفکری، گفت: به‌یقین بازنشسته کردن اساتید قدیمی که عموما برجسته و داری تجربیات خاص علمی هستند حُسن محسوب نمی‌شود و در محیط‌های علمی جایگاه خاص خود را دارند و افراد باید براساس شاخص‌های علمی جایگاه پیدا کنند.

نفس گردش نخبگان به‌ویژه در مدیریت‌ها و سطوح علمی قابل‌دفاع است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نفس گردش نخبگان به خودی خود به‌ویژه در مدیریت‌ها و سطوح علمی قابل‌دفاع است، ادامه داد: با این وجود به دلیل اهمیت حضور و فعالیت اساتید استخوان‌ترکانده، قانون اجازه داده اساتید پس از سن بازنشستگی نیز بر اساس نظر هیات مناء تا حدی به کار خود ادامه دهند.

اساتید پیشکسوت استوانه و رکن اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند

وی با تاکید بر اینکه اساتید پیشکسوت استوانه و رکن اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند لذا باید باید آن‌ها را حفظ کرد و نباید به اسم انضباط مالی یا هر دلیل دیگر آن‌ها را از دست داد، اضافه کرد: سن بازنشستگی در میان اساتید مشخص نیست چراکه افراد در سنین مختلف خروج‌های متفاوتی دارند، درواقع گاهی یک استاد در70سالگی بسیار مفیدتر از یک استاد50 ساله ظاهر می‌شود و از قدرت بدنی و فکری و کاری مناسبی نیز برخوردار است، برای همین قانون سن خاصی را برای بازنشستگی مدنظر قرار نداده و این مهم را بر عهده هیات امناء گذاشته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارکرد: در انتصاب روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز معیارهای مهمی همچون شایستگی و مقبولیت علمی، التزام به اخلاق علمی و حرفه‌ای و همچنین توانایی اجرایی و مدیریتی مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet