پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/05/30 18:30:00
سرویس اجتماعی
ذوالقدر مطرح کرد:

مذاکره مجمع نمایندگان تهران با شهرداری برای تدوین طرح جامع مدیریت شهری/حیات سالم پایتخت نیازمند تحقق طرح جامع

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،گفت: ساختار شهر تهران برای دوام و حیات سالم، نیازمند تحقق "طرح جامع شهر تهران" است و شهرداری باید هر چه زود تر در جهت تکمیل و اجرای آن قدم بردارد.
مذاکره مجمع نمایندگان تهران با شهرداری برای تدوین طرح جامع مدیریت شهری/حیات سالم پایتخت نیازمند تحقق طرح جامع نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،گفت: ساختار شهر تهران برای دوام و حیات سالم، نیازمند تحقق "طرح جامع شهر تهران" است و شهرداری باید هر چه زود تر در جهت تکمیل و اجرای آن قدم بردارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807109744795239.jpg مذاکره,مجمع,نمایندگان,تهران,با,شهرداری,برای,تدوین,طرح,جامع,مدیریت,شهری/حیات,سالم,پایتخت,نیازمند,تحقق,طرح,جامع Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح جامع شهر تهران، گفت: یکی از دلایلی که تهران را علیرغم کلان شهر بودن از توسعه پایدار به دور نگهداشته، نداشتن برنامه جامع و مدون با توجه به اصالت و هویت ایرانی و اسلامی آن  است به طوری که عدم تامین نیازهای شهروندان با توجه به جمعیت رو به تزاید کلان شهر تهران، تضییع حقوق مدنی و شهروندی را به همراه دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای تدوین و تکمیل این طرح، مجمع نمایندگان تهران نشست های با شهرداری تهران به عنوان متولی تهیه طرح جامع شهری با توجه به زمانبر شدن آن داشت تا از ساز و کار اقدامات و برنامه های این طرح و نحوه شناسایی ظرفیت ها و مطالبات شهری آگاه شود و همچنین زمینه تعاملات بیشتر برای نهایی شدن طرح فراهم گردد. 

وی افزود: ماحصل مطالعات انجام شده تاکنون در بخش های مختلف با اولویت های از جمله داشتن هوای سالم و زیست پاکیزه و محیطی سرسبز و زیبا و شاداب با فضاهای عمومی گسترده و متنوع، امنیت و و رفاه اجتماعی، دسترسی به امکانات و زیرساخت های شهری،  آسایش عمومی، بهسازی و نوسازی محلات فرسوده و ناکارآمد، اوقات فراغت و تفریحات سالم، بهبود سیستم مدیریت بحران و به طور کل کارآمدی هرچه بیشتر محیط شهری برای زندگی بوده که مطالعات علمی و خوبی در این زمینه ها  انجام شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اما با این وجود  جمع بندی و ارائه چگونگی برنامه اجرایی،گامی است که نیاز است شهرداری تهران هرچه زودتر بردارد؛ چرا که ساختار شهر تهران برای دوام و حیاتی سالم نیازمند تحقق این طرح است. ما به عنوان عضوی از مجمع نمایندگان تهران این مطالبه گری مردم را همواره مورد پیگیری داریم و با توجه به گزارشات واصله اقدامات مثبتی توسط شهرداری انجام گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet