هدر موبایل
1397/05/31 10:20:21
سرویس سیاسی
ذوالنوری:

دریای خزر نباید به بهانه افزایش تعداد بازیگران بازتقسیم شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: دریای خزر نباید به بهانه افزایش تعداد بازیگران بازتقسیم شود زیرا ما در دریای خزر وضعیت متفاوتی در گذشته داشتیم.
دریای خزر نباید به بهانه افزایش تعداد بازیگران بازتقسیم شود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: دریای خزر نباید به بهانه افزایش تعداد بازیگران بازتقسیم شود زیرا ما در دریای خزر وضعیت متفاوتی در گذشته داشتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104454635591.jpg دریای,خزر,نباید,به,بهانه,افزایش,تعداد,بازیگران,بازتقسیم,شود Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص مفاد مصوب در کنوانسیون دریای خزر، گفت: آقای ظریف و رئیس‌جمهور توضیحاتی در رابطه با کنوانسیون دریای خزر ارایه کردند، ابهامات بسیاری در خصوص این کنوانسیون وجود دارد زیرا در دریای خزر وضعیت متفاوتی در گذشته داشتیم، از این رو تغییرات باید روشن شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیش از فروپاشی اتحاد جماهی شوروی ایران سهم متفاوتی از دریای خزر داشته لذا با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و الزام به تغییر در این سهم باید سهم طرف مقابل ایران اصلاحاتی داشته باشد و سهمی از ایران کم نشود.

ذوالنوری افزود: دریای خزر نباید به بهانه افزایش تعداد بازیگران بازتقسیم شود، این موضوع اصلی اختلاف ما و وزارت امور خارجه است که در جلسات کارشناسی باید تشریح شود.

وی افزود: به اعتقاد برخی افراد در این کنوانسیون بازتقسیمی رخ داده که این موضوع سهم جمهوری اسلامی را کم می‌کند لذا آقای ظریف با حضور در صحن مجلس می‌تواند به همه ابهامات پاسخ دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: کشورهای پنج‌گانه حاشیه دریای خزر باید از سهم بر پایه انصاف و عدالت از دریا برخوردار باشند بنابراین این موضوع در مذاکرات باید به طور جدی‌ مورد توجه قرار گرفته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet