خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/02 10:17:19
سرویس فرهنگی
میرزاده:

طرح تعطیلات زمستانی مدارس در قالب لایحه برنامه هفتم توسعه ارائه شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد که طرح تعطیلات زمستانی مدارس در قالب لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس ارائه شود.
طرح تعطیلات زمستانی مدارس در قالب لایحه برنامه هفتم توسعه ارائه شود سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد که طرح تعطیلات زمستانی مدارس در قالب لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100045181174.jpg طرح,تعطیلات,زمستانی,مدارس,در,قالب,لایحه,برنامه,هفتم,توسعه,ارائه,شود Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مطرح شدن چندباره طرح تعطیلات زمستانی مدارس از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و موافقت ضمنی آموزش و پرورش با این طرح، گفت: قطعا تعطیلی مدارس در هر مقطع و فصلی در افزایش  سفرها و ارتقای آمار گردشگری در کشور تأثیر مثبت دارد ولی در زمستان اقلیم بسیاری از استان‌ها اجازه سفر را نمی‌دهد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در چندین استان شمال غرب کشور در فصل زمستان سفر به هیچ روشی ممکن نیست، افزود: تمامی دستگاه‌های تبلیغاتی مانند صدا و سیما و سازمان هواشناسی در این ایام زمستان هشدار می‌دهند که از انجام سفرهای غیرضروری اجتباب کنید و این تصمیم در تضاد با چنین سیاست‌هایی است.

میرزاده یادآور شد: اگر چنین طرحی نیز وجود داشته باشد باید در قالب برنامه ششم به مجلس ارائه می‌شد تا به طور کامل روی آن بحث صورت می‌گرفت اما امروز نیز این پیشنهاد باید در قالب برنامه هفتم توسعه به مجلس ارائه شود.

 

هزینه‌های سفر بیشترین تأثیر در آمار کاهش سفرها را دارد نه تعطیلات

وی با بیان اینکه هزینه‌های سفر بیشترین تأثیر در آمار کاهش سفرها را دارد نه تعطیلات، افزود: از سوی دیگر مسائل اقتصادی و هزینه‌های بالای سفر نیز در انجام سفر بسیار تأثیرگذار است و خانواده‌‎های ایرانی به همین دلیل کمتر رغبت به انجام سفر دارند.

میرزاده یکی دیگر از ایرادات تعطیلات زمستانی مدارس را دایر بودن دانشگاه‌ها و اداره های دولتی دانست و گفت: این مسائل باید در کنار هم دیده شود تا تعطیلات معنا پیدا کند و تعطیلات جداگانه مختص دانش آموزان نمی‌تواند راهگشا باشد.

 

تعیین زمان شروع و پایان سال تحصیلی به عهده مجلس است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه این پیشنهاد هنوز در قالب لایحه به مجلس ارائه نشده دولت اجازه ندارد زمان شروع و پایان تعطیلات را تغییر دهد چرا که شروع و پایان تعطیلات به عهده مجلس است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet