خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/02 08:53:16
سرویس سیاسی
ظریف در گفت وگوی اختصاصی با خانه ملت تشریح کرد:

آخرین وضعیت پرونده شکایت ایران از آمریکا به لاهه/ چرا واشنگتن بعد از خروج از برجام موضوع مذاکره مجدد را مطرح کرد؟

وزیر امور خارجه موضع ایران در دیوان لاهه را بسیار قوی دانست و گفت: آمریکایی ها به دنبال دامن زدن به کارهای تبلیغاتی هستند.
آخرین وضعیت پرونده شکایت ایران از آمریکا به لاهه/ چرا واشنگتن بعد از خروج از برجام موضوع مذاکره مجدد را مطرح کرد؟ وزیر امور خارجه موضع ایران در دیوان لاهه را بسیار قوی دانست و گفت: آمریکایی ها به دنبال دامن زدن به کارهای تبلیغاتی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612105372730146.jpg آخرین,وضعیت,پرونده,شکایت,ایران,از,آمریکا,به,لاهه/,چرا,واشنگتن,بعد,از,خروج,از,برجام,موضوع,مذاکره,مجدد,را,مطرح,کرد؟ Icana

محمدجواد ظریف در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین المللی دادگستری لاهه به دلیل اعمال مجدد تحریم ها، گفت: جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم مجدد بر پایه قرارداد ١٩۵۵ از آمریکا شکایتی در بین المللی دادگستری لاهه کرده است.

وزیر امور خارجه، تصریح کرد: هرچند آمریکایی ها بعد از خروج از برجام موضوع مذاکره مجدد را مطرح کردند اما آمریکایی ها پیش از این نقض عهد کردند و ایران به موجب قرارداد 1955 اقدامات لازم را انجام داده است.

وی افزود: ما معتقدیم جمهوری اسلامی از موضع بسیار قوی برخوردار است البته آمریکایی ها ممکن است چنین موضوعاتی را در دیوان لاهه مبنی بر درخواست مذاکره مجدد مطرح کنند اما این حرکت کاملا تبلیغاتی است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه دیوان قطعا به تمامی جوانب پرونده ایران توجه دارد، گفت: ما معتقدیم دعوای مذکور کاملا حقوقی است و امیدواریم دیوان به نفع جمهوری اسلامی ایران رأی دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet