هدر موبایل
1397/06/02 09:34:13
سرویس سیاسی
رئیس کمیته حقوق بین‌الملل خبر داد:

تدوین طرح قانون تابعیت توسط نمایندگان مجلس + جزییات طرح

رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: جمعی از نمایندگان مجلس طرحی را جهت اصلاح قانون تابعیت و تعیین تکلیف افراد دارای تابعیت متعدد، به مجلس تقدیم کرده‌اند.
تدوین طرح قانون تابعیت توسط نمایندگان مجلس + جزییات طرح رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: جمعی از نمایندگان مجلس طرحی را جهت اصلاح قانون تابعیت و تعیین تکلیف افراد دارای تابعیت متعدد، به مجلس تقدیم کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807105775501582.jpg تدوین,طرح,قانون,تابعیت,توسط,نمایندگان,مجلس,+,جزییات,طرح Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تهیه طرح قانون تابعیت، اظهار داشت: با توجه مشکلاتی که در حوزه تابعیت مضاعف و به کارگیری این افراد در پست های کلیدی کشور و تبعات امنیتی که می‌تواند ایجاد کند، وجود داشت، طرحی در زمینه قانون تابعیت تهیه شده است.

رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمعی از نمایندگان مجلس طرحی را جهت اصلاح قانون تابعیت و تعیین تکلیف افراد دارای تابعیت متعدد، به مجلس تقدیم کرده‌اند که این طرح را به کمیسیون قضائی و حقوقی ارجاع داده‌اند.

وی افزود: اکنون طرحی که در خصوص قانون تابعیت در کمیته حقوق بین‍‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مورد بررسی قرار گرفته و در حال اخذ نظرات کارشناسی دستگاه‌ها هستیم.

رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: بعد از جمع بندی دستگاه‌های مختلف و مسئولان در این زمینه و استماع نظرات نمایندگان امضا کننده این طرح، گزارش نهایی را تقدیم کمیسیون قضائی و حقوقی می‌کنیم و بعد از آن طرح به صحن می‌آید.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم تا در این طرح بین تابعیت مضاعفِ اختیاری، تابعیت مضاعفِ اجباری، گرین کارت، اقامت دائم و اقامت موقت تفاوت‌هایی را قائل شویم.

نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نکته کلیدی این طرح آن است که قبلا در یک سری مشاغل خاصی محدودیت و ممنوعیت داشتیم که این بار تلاش می‌کنیم تا محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها را تا حد ممکن افزایش دهیم.

رحیمی جهان‌آبادی اظهار داشت: نکته آن است که محتوای این طرح نباید به گونه‌ای باشد که زمینه خارج شدن نخبگان علمی که در خارج از کشور املاک و مستغلات دارند را از بدنه مدیریتی کشور خارج کند، در عین حال باید جنبه‌های امنیتی و دغدغه‌هایی که نظام دارد را نیز باید رعایت کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet