خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/02 14:15:29
سرویس اجتماعی
بنیادی:

تاخیر 13 ماهه در پرداخت کارانه پزشکان/سهمیه امریه سربازان پزشک در وزارت بهداشت افزایش پیدا کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر فارغ التحصیلان پزشکی دوره خدمت سربازیشان را به عنوان امیریه در وزارت بهداشت بگذرانند، میزان خروج پزشکان از کشور کاهش پیدا می‌کند.
تاخیر 13 ماهه در پرداخت کارانه پزشکان/سهمیه امریه سربازان پزشک در وزارت بهداشت افزایش پیدا کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر فارغ التحصیلان پزشکی دوره خدمت سربازیشان را به عنوان امیریه در وزارت بهداشت بگذرانند، میزان خروج پزشکان از کشور کاهش پیدا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108159176915.jpg تاخیر,13,ماهه,در,پرداخت,کارانه,پزشکان/سهمیه,امریه,سربازان,پزشک,در,وزارت,بهداشت,افزایش,پیدا,کند Icana

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با خروج پزشکان از کشور گفت: فضای کاری خوبی برای پزشکان عمومی و متخصص در کشورمان فراهم است، اما مسائل آزار‌دهنده‌ای نیز برای آنها وجود دارد که باعث افزایش خروج آنها از کشور می‌شود.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مسائل و مشکلات مختلف پزشکان افزود: تعداد زیادی از فارغ التحصیلان پزشکی باید دوره طرح و سربازی را بگذرانند، این موارد برای بعضی از پزشکان آزار دهنده است، سالانه بیش از چهار هزار پزشک، دندانپزشک و دارو‌ساز از دانشگاه‌های داخل کشور فارغ التحصیل می‌شوند، اما تعداد محدودی از این افراد می‌توانند دوره خدمتشان را به عنوان سرباز امریه در وزارت بهداشت و درمان سپری کنند و بقیه افراد به ناچار در ارگان‌های نظامی و امنیتی مشغول می‌شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به تاثیرات مخرب دوره دوساله سربازی برای پزشکان، گفت: در این دوسالی که پزشکان دوره خدمت وظیفه را در پادگان‌ها می‌گذرانند زمان و علمشان از دست می‌دهند چرا که نمی‌توانند دانش خود را به روز نگه دارند.

بنیادی عدم وجود نظم در پرداختی کارانه را دلیل دیگر نارضایتی پزشکان دانست و گفت: بیش از 13ماه است که‌ کارانه پزشکان پرداخت نشده است، در عین حال بسیاری از متخصصین مجبور هستند در برخی از شهرستان‌ها دور افتاده و غیر بومی با حقوق دو میلیون تومان زندگی کنند، این مسائل باعث ایجاد نارضایتی در میان جامعه پزشکان شده است.  

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: فضای کاری بسیار خوبی برای پزشکان متخصص و عمومی در کشور وجود دارد، اگر میزان پرداختی متناسب با فعالیت آنها باشد و کارانه پزشکان به موقع پرداخت شود، در این صورت مطمئن خواهیم بود اکثر پزشکان در داخل کشور باقی‌می‌مانند.  

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در پایان خاطر نشان کرد: طبق پیشنهادی که به وزارت بهداشت و ستاد کل نیرو‌های مسلح دادم، اگرفارغ التحصیلان پزشکی دوره خدمت سربازیشان را به عنوان امیریه در وزارت بهداشت بگذرانند، میزان خروج پزشکان از کشور کاهش پیدا می‌کند و با رضایت بیشتر و بدون توجه به حقوق دریافتی اندکشان خدمت می‌کنند که قطعاً به نفع کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet