پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/06/03 10:48:00
سرویس اقتصادی
عباسی:

بازنگری مزد کارگران در شورای عالی کار ضرورت دارد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:افزایش ۱۹.۵درصدی حداقل مزد کارگران در سال جاری جوابگوی رشد هزینه ها نیست.
بازنگری مزد کارگران در شورای عالی کار ضرورت دارد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:افزایش ۱۹.۵درصدی حداقل مزد کارگران در سال جاری جوابگوی رشد هزینه ها نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201801105634892941.jpg بازنگری,مزد,کارگران,در,شورای,عالی,کار,ضرورت,دارد Icana

اسدالله عباسی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تجدید نظر در دستمزد کارگران گفت:افزایش ۱۹.۵درصدی حداقل مزد کارگران در سال 97 جوابگوی رشد هزینه ها نیست از طرفی تولیدکنندگان نیز با مشکلاتی روبرو هستند که نمی توانند خیلی سطح دستمزدها را بالا ببرند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد:دولت به تنهایی نمی تواند بحث بازنگری و بررسی مجدد دستمزد حقوق کارگران در دستور کار قرار دهد چرا که باید با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلسه شورای عالی کار برای انجام این مهم، تصمیم گیری کنند.

ضرورت جلوگیری از تداوم تضعیف معیشت خانوارهای کارگری

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بعد از رشد شدید نرخ ارز در ماه های اخیر، بازارهای مختلف با تلاطم جدی روبرو شد که نتیجه آن تضعیف معیشت خانوارهای کارگری است در این راستا باید تصمیماتی برای تقویت خانوارهای معیشتی اتخاذ کرد.

حمایت از تولیدکنندگان لازمه ی  تقویت دستمزد کارگران

عباسی در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:ارائه بسته های حمایتی غذایی ماهیانه به خانوارهای آسیب پذیر و تحت پوشش نهادهای حمایتی،کارگری،کارمندی و بازنشستگان همچنین تقویت حمایت های بیمه ای کارگران میتواند از راهکارهای موثر برای تقویت معیشت خانوارها قرار بگیرد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس دهم شورای اسلامی یادآور شد:اگر مشکلات کارفرمایان رفع و شرایط برای بهبود درآمدشان فراهم شود بطور طبیعی می توان انتظار داشت که درآمد کارگران نیز رشد کند در این راستا باید تسهیلات و معافیت های مالیاتی لحاظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet