هدر موبایل
1397/05/31 17:25:37
سرویس سیاسی
ابراهیمی تشریح کرد:

دست‌ پُر حقوقدانان ایرانی در مقابل آمریکا بر اساس قرارداد مودت و مذاکرات الجزایر/ترامپ تیشه به ریشه آمریکا زد

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس با اشاره به اینکه قرارداد مودت و مذاکرات الجزایر دست حقوقدانان ایرانی در لاهه را برای دفاع از شکایت کشورمان باز می گذارد، گفت: ترامپ با خروج از برجام تیشه به ریشه آمریکا زد.
دست‌ پُر حقوقدانان ایرانی در مقابل آمریکا بر اساس قرارداد مودت و مذاکرات الجزایر/ترامپ تیشه به ریشه آمریکا زد نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس با اشاره به اینکه قرارداد مودت و مذاکرات الجزایر دست حقوقدانان ایرانی در لاهه را برای دفاع از شکایت کشورمان باز می گذارد، گفت: ترامپ با خروج از برجام تیشه به ریشه آمریکا زد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108510716053.jpg دست‌,پُر,حقوقدانان,ایرانی,در,مقابل,آمریکا,بر,اساس,قرارداد,مودت,و,مذاکرات,الجزایر/ترامپ,تیشه,به,ریشه,آمریکا,زد Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص چگونگی مواجه دادگاه بین‌المللی دادگستری (لاهه) با شکایت ایران علیه تحریم‌های واشنگتن، گفت: باید اذعان کرد طرح شکایت ایران علیه آمریکا در شرایط کنونی اقدامی رو به جلو بود و بر این اساس می توان مشاهده کرد که دولتمردان این کشور در موضع ضعف قرار دارند.

ترامپ با خروج از برجام تیشه به ریشه آمریکا زد

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای همگان مشهود است ایالات متحده در برجام از قوانین بین المللی عبور کرده است، اظهار کرد: توافقنامه برجام توسط گروه 1+5 به ثمر رسید و پشتوانه ای مانند قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را دارد اما فردی مانند ترامپ بدون آگاهی و با رویکرد خصمانه همه تلاش های انجام شده را بر باد داد.

وی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام زمینه افول سیاسی و دیپلماتیک ایالات متحده در دنیا را فراهم کرد، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود که دیگر کشورهای دنیا به آمریکا اعتماد نمی کنند.

آمریکایی ها حتما به قضات دادگاه لاهه فشار می آورند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آمریکایی ها حتما به قضات دادگاه لاهه فشار خواهند آورد تا از این طریق اقدامات کشورمان را خنثی کنند، تصریح کرد: دولتمردان این کشور به خوبی می دانند که اگر در دادگاه بین‌المللی دادگستری محکوم شوند دیگر به هیچ عنوان نمی توانند خروجشان از برجام را توجیه کنند.

قرارداد مودت و مذاکرات الجزایر دست حقوقدانان ایرانی را باز می گذارد

ابراهیمی با اشاره به اینکه تیم حقوقی ایران باید از مفاد برجام برای تشدید فشار و همچنین قوی تر کردن استدلال های کشورمان بهره ببرد، گفت: در این بین قراردادیی مانند مودت، مذاکرات الجزایر و غیره نیز می تواند دست حقوقدانان ایرانی را باز بگذارد تا آمریکا به چالش کشیده شود.

ضرورت همکاری تیم دیپلماسی و حقوقی ایران همزمان با پیگیری پرونده در لاهه

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین نباید فراموش کرد هم اکنون تیم دیپلماسی ایران نیز باید در کنار حقوقدانان کشورمان قرار بگیرد و از ظرفیت دیپلماسی و رایزنی با کشورهای موثر در جامع بین المللی نیز بهره ببرد تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، دیوان بین‌المللی دادگستری (لاهه) روز ۲۶ تیر در بیانیه‌ای صحبت‌های وزیر امورخارجه کشورمان مبنی‌ بر اقامه دعوی ایران علیه آمریکا بنا بر بازگرداندن غیرقانونی تحریم‌های ایران را در دادگاه لاهه تایید کرد.

بر این اساس دادگاه لاهه اعلام کرده است که شکایت ایران از آمریکا را در روزهای ۲۷ تا سی‌ام اوت (۵ تا ۸ شهریورماه) بررسی خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet