هدر موبایل
1397/06/02 13:59:47
سرویس اقتصادی
داودی مطرح کرد:

واردات گوشت از 31 کشور جهان/توزیع گوشت‌های وارداتی تنها در پایتخت تبعیض است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: گوشت‌های وارداتی باید در تمامی شهرها تقسیم شوند نه اینکه تنها در پایتخت و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آنها را عرضه کنیم، این موضوع تبعیض بسیار وحشتناکی است.
واردات گوشت از 31 کشور جهان/توزیع گوشت‌های وارداتی تنها در پایتخت تبعیض است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: گوشت‌های وارداتی باید در تمامی شهرها تقسیم شوند نه اینکه تنها در پایتخت و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آنها را عرضه کنیم، این موضوع تبعیض بسیار وحشتناکی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102423418588.jpg واردات,گوشت,از,31,کشور,جهان/توزیع,گوشت‌های,وارداتی,تنها,در,پایتخت,تبعیض,است Icana

یوسف داودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بالا بودن قیمت گوشت‌های وارداتی منجمد در برخی از فروشگاه‌ها، اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که طی هفته پیش دریافت کرده‌ام گوشت‌های منجمد باید با قیمتی بین 29 تا 31 هزار تومان به فروش برسد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از 31 کشور جهان گوشت وارد ایران می‌شود، گفت: اگر گوشت‌های وارداتی بیش از میزان تعیین شده به فروش برسد باید با فروشندگان برخورد کرد زیرا قیمت ارز دولتی تغییری نکرده و به منظور واردات گوشت ارز 4 هزار و 200تومانی در اختیار واردکنندگان قرار می‌گیرد.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این امکان دارد تا فروشندگان گوشت‌ها وارداتی را تفکیک کرده و به همین دلیل قیمت آن را افزایش داده باشند اما قیمت مصوب همان 29 تا 31 هزار تومان است، ادامه داد: در این شرایط امکان سوء استفاده بیشتری در زمینه قیمتی وجود دارد، باید گوشت مخلوط منجمد را حدود 30هزار تومان در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه تنها گوشت منجمد وارد کشور نمی‌شود بلکه گوشت گرم نیز وارد می‌کنیم، عنوان کرد: گوشت‌های وارداتی باید در تمامی شهرها تقسیم شوند نه اینکه تنها در پایتخت و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آنها را عرضه کنیم، این موضوع تبعیض بسیار وحشتناکی است، قرار نبود ارز دولتی پرداخت کنیم تا گوشت در فروشگاه‌های پایتخت و شهرهای بزرگ تقسیم شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اینکه دولت باید برای تامین گوشت مورد نیاز خانواده‌های کم توان گوشت را با ارز دولتی وارد و آن را به نسبت جمعیت شهرها تقسیم کند، خاطرنشان کرد: کمبود گوشت در بازار را باید از طریق واردات تامین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet