خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/06/02 09:33:25
سرویس فرهنگی
ذوالقدر پاسخ داد:

صداوسیما از چه محل‌هایی می‌تواند کسب درآمد کند؟

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تصویب بند مربوط به محل‌های درآمدی طرح اداره و نظارت صدا و سیما در کمیسیون متبوعش، محل‌های درآمدی صدا و سیما را تشریح کرد.
صداوسیما از چه محل‌هایی می‌تواند کسب درآمد کند؟ نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تصویب بند مربوط به محل‌های درآمدی طرح اداره و نظارت صدا و سیما در کمیسیون متبوعش، محل‌های درآمدی صدا و سیما را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807109744795239.jpg صداوسیما,از,چه,محل‌هایی,می‌تواند,کسب,درآمد,کند؟ Icana

سیده فاطمه ذوالقدر درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب ماده‌ای در خصوص منابع مالی و اعتباری در کمیسیون فرهنگی مجلس، عنوان کرد: این ماده که ماده 17 طرح اداره و نظارت صدا و سیما است و در نشست هفته گذشته به تصویب کمیسیون رسید تمامی محل‌های درآمدی سازمان صدا و سیما را مشخص می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس این ماده مبالغ دریافتی از بودجه عمومی کل کشور در قالب اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و نیز سایر وجوه طبق قوانین و مقررات، در اختیار سازمان صدا و سیما قرار می گیرد.

وی یکی دیگر از محل‌های درآمدی سازمان صداوسیما را محل واگذاری حق پخش موضوع با نظر هیأت امنا دانست و افزود: همچنین درآمدهای ناشی از توزیع و فروش محصولات، درآمدهای ناشی از عرضه خدمات رسانه ای و فنی مهندسی در سطح ملی و بین المللی دیگر محل‌های درآمدی صدا و سیما به شمار می‎آید.

ذواالقدر اضافه کرد: همچنین درآمدهای ناشی از برنامه های تبلیغاتی و پخش آگهی های بازرگانی، درآمدهای ناشی از واگذاری حقوق مادی ناشی از مالکیت معنوی در سطح ملی و بین المللی کمک های نقدی و غیر نقدی اشخاص حقیقی و حقوقی از دیگر موارد درآمدی سازمان صدا و سیما در طرح اداره و نظارت بر این سازمان است.

عضو فراکسیون امید مجلس وجوه حاصل از فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد بر نیاز، مستهلک شده و اسقاطی سازمان و درآمد ناشی از حق امتیاز و حق ارائه خدمات پخش رادیو و تلویزیون را نیز آخرین موارد درآمدی صدا و سیما در طرح مذکور خواند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: لازم به ذکر است که در ماده بعدی این طرح یعنی ماده 18 نیز تأکید شده است که کلیه درآمدها و هزینه‌های سازمان در بودجه کل کشور پیش بینی و درآمدها به خزانه کل کشور واریز می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet