ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/06/03 07:50:00
سرویس اقتصادی
عثمانی:

تجدید ارزیابی دارایی بانک ها بخت افزایش سرمایه را باز می کند/لایحه برخورداری افزایش سرمایه بانک ها از معافیت مالیاتی در راه مجلس

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی،گفت:معافیت مالیاتی بانک ها در خصوص افزایش سرمایه نیاز به قانون دارد در این رابطه دولت باید لایحه ارائه کند.
تجدید ارزیابی دارایی بانک ها بخت افزایش سرمایه را باز می کند/لایحه برخورداری افزایش سرمایه بانک ها از معافیت مالیاتی در راه مجلس عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی،گفت:معافیت مالیاتی بانک ها در خصوص افزایش سرمایه نیاز به قانون دارد در این رابطه دولت باید لایحه ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/121007.jpg تجدید,ارزیابی,دارایی,بانک,ها,بخت,افزایش,سرمایه,را,باز,می,کند/لایحه,برخورداری,افزایش,سرمایه,بانک,ها,از,معافیت,مالیاتی,در,راه,مجلس Icana

محمد قسیم عثمانی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش سرمایه بانک ها، گفت:آسان ترین راه برای افزایش سرمایه بانک ها،تجدید ارزیابی دارایی بانک ها است.  

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بخش قابل  توجهی از دارایی بانک ها را املاک تشکیل می دهد که عمدتا املاک بانک ها به بهای تمام شده تاریخی ثبت شده که با توجه به موضوع مذکور و استهلاک در نظر گرفته شده، ارزش دفتری بسیاری از املاک بانک ها به صفر نزدیک شده است.

نماینده مردم بوکان در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:به صفر نزدیک شدن ارزش دفتری بسیاری از املاک بانک ها در حالی اتفاق افتاده که قیمت بازار املاک بانک ها رو به افزایش بوده و حتی چندین برابر قیمت زمان خرید است بنابراین در صورت تجدید ارزیابی، مآزادی حاصل می شود که برای افزایش سرمایه بانک ها قابل استفاده است.

بانک ها از محل افزایش سرمایه می توانند قفل نقدینگی را باز کنند

عثمانی در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:در افزایش سرمایه بانک ها نکته قابل تاملی وجود دارد چرا که برای انجام این مهم، باید بانک ها از مالیات معاف شوند تا بانک ها به انجام این مهم اقدام کنند.معافیت مالیاتی بانک ها در خصوص افزایش سرمایه نیاز به قانون دارد در این رابطه دولت باید لایحه ارائه کند.

گردش نقدینگی، تقویت تسهیلات دهی با افزایش سرمایه بانک ها ممکن می شود

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بانک ها از محل افزایش سرمایه به روش تجدید ارزیابی، می توانند قفل نقدینگی بانکی را باز کنند و به گردش نقدینگی، تقویت تسهیلات دهی بانک ها و رفع رکود در بازار کمک می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet