خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/02 14:17:48
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

تعداد دوتابعیتی‌های دولت بیش از تعداد قرائت شده در صحن است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر دوتابعیتی بودن مدیران دولتی برای وزارت اطلاعات محرز شود، این افراد باید عزل شوند.
تعداد دوتابعیتی‌های دولت بیش از تعداد قرائت شده در صحن است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر دوتابعیتی بودن مدیران دولتی برای وزارت اطلاعات محرز شود، این افراد باید عزل شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg تعداد,دوتابعیتی‌های,دولت,بیش,از,تعداد,قرائت,شده,در,صحن,است Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص از دوتابعیتی ها سه سطح دارد، گفت: یک سطح آن شامل کل مدارک، اسناد، محتوا و پیوست ها است که 500 صفجه است، سطح بعدی گزارشی است که هیأت به کمیسیون امنیت ملی داده و سطح آخر که محدود تر است، گزارشی است که از سوی سخنگو در صحن علنی قرائت شد.

تعداد دوتابعیتی‌های دولتی از تعدادی که در صحن قرائت شد بیشتر است

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تعداد دوتابعیتی های مشغول به کار در دولت بیش از آن تعدادی بود که در صحن علنی گفته شود، عنوان کرد: در این لیست اقامتی ها و گرین کارت دارها نیز حضور دارند و حتی کاملا مشخص است که چه کسی تابعیت یا اقامت چه کشوری را دارد و یا حتی تاریخ گرین کارت او از چه زمانی تا چه زمانی اعتبار دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه این اطلاعات در وزارت امور خارجه موجود است، اظهار داشت: وزیر اطلاعات نمی گوید مدیر دوتابعیتی نداریم اما اعلام می کند که تابعیت مضاعف هیچ مدیری به آنها گزارش نشده است و اگر این اتفاق بیفتد و برای آنها نیز محرز شود، وی از سمت خود عزل خواهد شد.

درصورت احراز دوتابعیتی بودن مدیران دولتی برای وزارت اطلاعات، این افراد باید عزل شوند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه گزارش و لیست کامل دوتابعیتی ها با اسناد آن برای وزارت اطلاعات ارسال شده است، خاطرنشان کرد: اگر مستند بودن این گزارش برای وزارت اطلاعات محرز شود آنها به سمت عزل مدیران دوتابعیتی خواهند رفت البته برای گرین کارت دارها هنوز خلاء قانونی وجود داشت و آنها را مانند دوتابعیتی ها حساب نمی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet