هدر موبایل
1397/05/31 14:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حکیم در خطبه های نماز عید سعید قربان در بغداد:

آمریکا در سیاست‌های خود علیه ایران تجدید نظر کند

رئیس جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد: ایالات متحده باید در سیاست‌های خود علیه ایران تجدید نظر کند.
آمریکا در سیاست‌های خود علیه ایران تجدید نظر کند رئیس جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد: ایالات متحده باید در سیاست‌های خود علیه ایران تجدید نظر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201806102176809919.jpg آمریکا,در,سیاست‌های,خود,علیه,ایران,تجدید,نظر,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عمار حکیم در خطبه‌های نماز عید سعید قربان با اشاره به این که  عراق کسانی که اعتقاد دارند موضع‌گیری جسورانه در قبال مسائل عادلانه کشورها با منافع ملی سایر کشورها در تعارض است، اشتباه می‌کنند،‌ گفت: امروز ما در جهان نزدیکی زندگی می‌کنیم که هرگونه اتفاق و تغییر بر تمام اجزای آن اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: اگر جمهوری اسلامی ایران در رابطه با آمریکا در معرض مشکلات و پیچیدگی‌ها قرار بگیرد، تصور این موضوع سخت خواهد بود که عراق تحت تأثیر این مشکلات نباشد. همچنین تصور این موضوع سخت است که جمهوری اسلامی ایران از بحران‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی پیاپی عراق تأثیر نپذیرد. این امر در خصوص ترکیه، عربستان و تمام کشورهایی که پیرامون عراق را فراگرفته‌اند نیز صدق می‌کند. موقعیت جغرافیایی و فرهنگی، عراقی‌ها و ایرانیان را با یکدیگر پیوند می‌زند. همانگونه که عراق از نظر جغرافیایی، تاریخی و تمدنی با محیط عربی خود پیوند خورده است.

رئیس جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد:‌ سیاست عراق باید به شیوه‌ای خستگی‌ناپذیر، تمام راهکارهای مناسب را برای ایجاد فضای مشترکی ارائه دهد که در آن منافع آمریکا و ایران در کنار هم و به دور از سیاست تحریم و تهدید وجود داشته باشد. حاصل این سیاست‌ها تنها افزایش جنگ و خرابی‌های خاورمیانه است.

وی ادامه داد: عراق نمی‌تواند در صورت افزایش تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران دست بسته باقی بماند. ما عراقی‌ها به خوبی با آثار تحریم‌های اقتصادی که در دهه نود بر ضد ما اعلام شد، آشنایی داریم.

رئیس جریان حکمت ملی عراق با بیان این که گرسنه نگه داشتن ملت ها به منظور تأثیرگذاری بر نظام‌های سیاسی کشورهای آنان، سیاستی غیرانسانی است،‌ عنوان کرد:  نمی‌توان منافع عراق را با منطق درگیری و تحریم مورد تحلیل و بررسی قرار داد. ما از عواقب و پیامدهای عدم پایبندی به قید و بندهای مالی اعمالی بر کشورهایی همچون عراق به خوبی آگاهی داریم.

وی افزود: ما از آمریکا می‌خواهیم در سیاست محاصره و تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران تجدید نظر کند و‌ پیامدهای تاثیرگذار این تحریم‌ها بر عراق را درک کند؛ چرا که دو کشور ایران و عراق علاوه بر روابط تجاری، دارای پیوندهای فرهنگی و تاریخی ریشه‌داری هستند و ما این موضوع را در دیدارهای متعدد خود با هیات های آمریکایی و دیگر کشور ها بیان داشتیم.

به گزارش ایلنا، حکیم در پایان گفت: ما تحریم‌های اقتصادی ظالمانه علیه ملت‌ها را مردود می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم منافع کشورمان به مخاطره بیفتد. این را به صراحت و بدون هیچ گونه ترس و هراس از احدی اعلام می‌کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet