ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/05/31 19:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هادی نژاد خبر داد:

کشف ۳۳۰ تن انواع موادمخدر و روان‌گردان در کشور طی 5 ماه نخست سال 97

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۳۳۲ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور از ابتدای سال جاری خبر داد.
کشف ۳۳۰ تن انواع موادمخدر و روان‌گردان در کشور طی 5 ماه نخست سال 97 معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۳۳۲ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور از ابتدای سال جاری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/91002.jpg کشف,۳۳۰,تن,انواع,موادمخدر,و,روان‌گردان,در,کشور,طی,5,ماه,نخست,سال,97 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسداله هادی‌نژاد معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: مجموع کشفیات طی چهارماه و سه هفته‌ ابتدایی سال جاری ۳۳۲ تن بوده که از این مقدار ۱۲۸۹۰ کیلوگرم آن مربوط به هفته اخیر است.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه از مجموع ۱۲۸۹۰ کیلوگرم، مربوط به تریاک به میزان ۱۰۳۹۳ کیلوگرم بوده است که ۸۰.۶ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: همچنین از این میزان، ۱۱۸۷ کیلوگرم حشیش، ۶۶۶ کیلوگرم هروئین، ۱۸ کیلوگرم مرفین، ‏‏ ۱۴ کیلوگرم شیشه، ۱۵۹ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۶۰۳۵ عدد قرص روانگردان و ۶۱۰ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

بیشتر بخوانید:کشف یک تن و ۹۰۰ کیلوگرم موادمخدر در شهریار/ ۱۲ سوداگر مرگ دستگیر شدند

هادی‌نژاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۳۹۳ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۹.۲ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی افزود: از مجموع ۱۵۹ لیتر مواد پیش‌ساز مکشوفه در این مقطع ۱۵۶ لیتر مربوط به تهران و مابقی مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: از مجموع ۶۰۳۵ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۳۴۳۲ عدد مربوط به استان تهران، ۱۵۵۸ عدد استان ایلام، ۵۵۰ عدد استان آذربایجان غربی و مابقی مربوط به استان‌های هرمزگان، گلستان، البرز، همدان، گیلان و خراسان شمالی است.

هادی‌نژاد با بیان اینکه بالغ بر ۷۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است، گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۳۸۳ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۲۶ درصد کشفیات کشور است و سیستان و بلوچستان با ۳۳۴۲ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۰۲۹ کیلوگرم، تهران با ۹۲۱ کیلوگرم و بوشهر با ۷۴۰ کیلوگرم و فارس با ۵۲۸ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۳ استان اولویت دار حوزه مقابله در شرق کشور یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور ۶۰.۲ درصد است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هادی‌نژاد در پایان گفت: طی این مدت، ۱۳۲ دستگاه خودرو، ۴۴ دستگاه موتورسیکلت، ۲ قبضه سلاح و ۲۸ دستگاه موبایل توقیف شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet