هدر موبایل
1397/05/31 20:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سالمی مطرح کرد؛

توزیع روزانه 750 تن مرغ گرم و منجمد برای تعادل بخشی بازار/ 150 هزارتن لاشه گرم وارداتی در بازار توزیع می‌شود

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع روزانه ۶۰۰ تن مرغ منجمد و ۱۵۰ تن مرغ گرم برای تعادل بخشی قیمت در بازار خبر داد.
توزیع روزانه 750 تن مرغ گرم و منجمد برای تعادل بخشی بازار/ 150 هزارتن لاشه گرم وارداتی در بازار توزیع می‌شود مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع روزانه 600 تن مرغ منجمد و 150 تن مرغ گرم برای تعادل بخشی قیمت در بازار خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/95781.jpg توزیع,روزانه,750,تن,مرغ,گرم,و,منجمد,برای,تعادل,بخشی,بازار/,150,هزارتن,لاشه,گرم,وارداتی,در,بازار,توزیع,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران، درباره آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر، قیمت مرغ به دلیل افزایش دمای هوا در جنوب و جنوب شرق و کاهش جوجه‌ریزی در تیر ماه دستخوش تغییر و تحولاتی شد.

وی افزود: ازدیاد تقاضا در ایام عید قربان و روزهای باقی مانده به محرم تأثیر بسزایی در افزایش مصرف، کاهش عرضه و در نهایت شیب افزایش قیمت داشت، به همین دلیل شرکت پشتیبانی امور دام در راستای وظایف تنظیم بازار اقدام به توزیع مرغ منجمد در بازار کرد.

به گفته سالمی؛ از 25 مرداد روزانه 300 تا 600 تن مرغ منجمد و 100 تا 150 تن مرغ گرم با همکاری زنجیره تولید مرغ گرم برای تعادل بخشی قیمت در بازار توزیع شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هر کیلو مرغ منجمد با نرخ 6 هزار و 320 تومان در عمده فروشی‌ها توزیع می‌شود، بیان کرد: البته هر کیلو مرغ منجمد با نرخ 6 هزار و 750 تومان و مرغ گرم با نرخ 8 هزار و 175 تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان افزایش عرضه مرغ گرم در بازار وجود دارد،گفت: افزایش عرضه مرغ گرم در قالب تنظیم بازار کاهش توزیع مرغ گرم به صورت طبیعی در بازار را به همراه دارد درحالیکه این امر هیچ تأثیری بر روند کنترل قیمت مرغ در بازار نخواهد داشت، بنابراین توزیع مرغ منجمد تنها راهکار تعادل قیمت در بازار است.

سالمی با اشاره به اینکه کمبودی در توزیع مرغ منجمد وجود ندارد، بیان کرد: در دو ماه گذشته که قیمت مرغ با روند کاهشی و زیان مرغداران در بازار روبه‌رو بود، اقدام به خرید و ذخیره سازی مرغ در سردخانه‌ها کردیم و هم اکنون در حال عرضه مرغ های منجمد به بازار هستیم.

به گفته این مقام مسئول با افزایش توزیع مرغ منجمد از 25 مرداد ماه شاهد سیر نزولی قیمت در کشتارگاه و خرده فروشی‌ها هستیم.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران قیمت مرغ در بازار را پیش‌بینی کرد و گفت: افزایش عرضه مرغ گرم به کشتارگاه‌ها و وزن بالای آنها بیانگر آن است که مرغ در مرغداری‌ها موجود است و قیمت تا پایان هفته به تعادل خواهد رسید.

وی ادامه داد: توزیع مرغ منجمد تا زمانی که قیمت به نرخ مد نظر وزارت جهاد کشاورزی برسد، در بازار ادامه خواهد داشت.

 از ابتدای سال تخم مرغی وارد کشور نشده است
سالمی در بخش دیگر از سخنان خود درباره آخرین وضعیت بازار گوشت اظهار کرد: روزانه 200 تا 250 تن گوشت گرم دام سبک در تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد که حدود 100 تا 150 هزارتن از این میزان از محل لاشه‌های وارداتی تامین و توزیع می‌شود.

وی نرخ مصوب هر کیلو لاشه وارداتی گرم را 36 هزار تومان اعلام کرد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به اینکه از ابتدای سال تخم مرغی وارد کشور نشده است، تصریح کرد: پشتیبانی امور دام برای کنترل بازار تخم مرغ، در مقاطعی که با مازاد تولید روبرو بودیم اقدام به خرید و ذخیره بخشی از تخم مرغ‌های وارداتی در بازار کرد که هم اکنون به طور تدریجی تخم مرغ تولیدی در حال عرضه در بازار است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سالمی در پایان تصریح کرد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار هر شانه تخم مرغ با نرخ 13 هزار و 200 به میادین توزیع می‌شود که در نهایت با قیمت 13 هزار و 800 تومان باید به دست مصرف کننده برسد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet