شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/06/02 22:33:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

پاسخ ظریف به دغدغه‌های مردم درباره دریای خزر / آیا واردکنندگان باید مابه‌التفاوت ارز دولتی را پرداخت کنند؟ / ادامه همراهی نمایندگان ملت با کمپین "فرزندت کجاست؟"

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
پاسخ ظریف به دغدغه‌های مردم درباره دریای خزر / آیا واردکنندگان باید مابه‌التفاوت ارز دولتی را پرداخت کنند؟ / ادامه همراهی نمایندگان ملت با کمپین "فرزندت کجاست؟" اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106599708155.jpg پاسخ,ظریف,به,دغدغه‌های,مردم,درباره,دریای,خزر,/,آیا,واردکنندگان,باید,مابه‌التفاوت,ارز,دولتی,را,پرداخت,کنند؟,/,ادامه,همراهی,نمایندگان,ملت,با,کمپین,"فرزندت,کجاست؟" Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در توضیح نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور وزیر امور خارجه، گفت: آقای دکتر ظریف به سوالات اینجاب که در رابطه با دغدغه و نگرانی های مردم ویژه دریای خزر بود پاسخ گفتند، شایان ذکر اینکه این جلسه بالغ بر سه ساعت بطول انجامید و همه جوانب آن بررسی شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دستاورد بسیار مثبتی برای کشور است ولی متاسفانه مخالفان کشور و نظام و برخی که نگاه تخصصی به موضوع ندارند؛ سعی دارند با تحریف وقایع؛ این شیرینی را تلخ کنند و بازی برده را به باخت مبدل سازند.

وی افزود: این کنوانسیون بیشتر از یک سال قبل تفاهم شد و در این یکسال ، مذاکرات در داخل کشور برای اخذ مجوز امضا از نهادهای ذیربط در جریان بود. کنوانسیون پس از امضا باید به تصویب مجالس ٥ کشور برسد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در توضیح ویژگی های این کنوانسیون، گفت: در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر منافع ایران کاملا رعایت و لحاظ شده است، کلیه مفاد مثبت موافقتنامه های ١٩٢١و ١٩٤٠ در کنوانسیون جدید مندرج شده و از درج موارد منفی پرهیز شده است. همچنین در کنوانسیون سهم کشورها از خزر و مرزبندی بستر و زیر بستر و خطوط مبدا انجام نشده و به آینده و توافقات بعد ی موکول شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ایران به هیچ وجه از مواضع خود در سهم از خزر کوتاه نیامده است، وضعیت خزر به صورت بسیار ویژه و منحصر به فرد و بر اساس دریاچه بودن تعیین گردید. همچنین از برخی مفاد مثبت و قابل تطبیق دیگر دریاچه ها و دریاها و برخی اسناد و موافقتنامه ها در جهان نیز الگو گرفته شد.

وی ادامه داد: حق تصمیم گیری و حضور در خزر صرفا با ٥ کشور ساحلی خواهد بود، دریانوردی فقط با پرچم ٥ کشور قابل انجام است، حضور نظامی کشورهای بیگانه در خزر ممنوع و کشورهای ساحلی حق ندارند قلمرو خود را برای تجاوز و دیگر اقدامات علیه یگدیگر در اختیار کشورهای دیگر قرار دهند.

این نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با اصرار ایران مقرر شد که عبور کشتی ها و زیردریایی های کشورهای دیگر ساحلی از آبهای سرزمینی حتما با مجوز قبلی انجام شود. بخش بزرگی از آب دریا مشترک اعلام شد و هیچ کشور دیگر کماکان حق ندارد تا زمان مشخص شد سهم ایران، از مناطق مورد ادعای ایران اکتشاف و بهره برداری نفت و گاز انجام دهد.

 

 

امیر خجسته عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه در دستوالعمل ثبت سفارش قدیم حرفی از دریافت ما به التفاوت زده نشده و دولت باید با رویه گذشته نسبت به ترخیص کالاها اقدام کند گفت : از سبک جدید مسئولان کمرگ و وزارت اقتصاد در زمینه ترخیص کالاهای وارداتی تعجب می کنم، در دستوالعمل گذشته دریافت ما به التفاوت ارزی وجود ندارد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت:در روال گذشته واردات کالا چه زمانی که ارز 3500 تومان تخصیص داده می شد چه زمان ارز 4 هزار و 200 تومان ما به التفاوت ارزی وجود نداشت این مسئله برای ثبت سفارش های جدید مطرح است.
رئیس فراکسیون مبارزه با فساد و شفافیت اقتصادی در مجلس گفت: بنابراین ترخیص کالاهایی که در 5 ماه گذشته ثبت سفارش شده در ازای پرداخت ما به التفاوت ارزی رویه غلط و غیرقانونی است.
امیر خجسته با بیان اینکه عطف به ماسبق شدن دریافت ما به التفاوت ارزی خلاف دستور العمل ها است، عنوان کرد: واردکنندگان طبق روال و دستورالعمل گذشته نسبت به خرید کالا اقدام کرده اند و اینکه اکنون بخواهیم با دستورالعمل جدید با آنها برخورد کنیم رویه درستی نیست.
وی با تاکید براینکه دریافت ما به التفاوت ارز از واردات گذشته خلاف قانون است، بیان داشت: بسیاری از شرکت های وارد کننده به دلیل فشار کمرگ برای دریافت ما به التفاوت ارزی به مرز تعطیلی رفته اند، دولت نباید خون مردم را در شیشه و از هر فضایی برای دریاف پول از آنها استفاده کند. .
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس تاکید کرد: با توجه به تحت فشار قرار گرفتن فعالان اقتصادی، به وزیر اقتصادی و رئیس سازمان کمرگ های کشور در زمینه دریافت ما به التفاوت ارزی تذکر می دهیم.

 

 

وی همچنین در یک برنامه تلوزیونی عنوان کرد: مطالبه گری مردم منجربه تعیین تکلیف شدن مفاسد اقتصادی خواهد شد/ چرا دستگاه های نظارتی کنترل نکردند؟

 

 

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم استان قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، جواب تکذیبیه معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مبنی بر نقش این معاونت در تسریع استیضاح وزیر امور اقتصادی دارایی به اشتراک گذاشت:

۱)آقای امیری درست میفرمایند با دکتر پزشکیان صحبتی نداشتند اما به یاد بیاورند قبل ایشان دکتر لاریجانی ریاست جلسه را بر عهده داشتند!
۲)آقای امیری لطف کنند جهت شفافیت بیشتر اقدامات ذیل را انجام دهند : 
_ مذاکرات خود با دکتر لاریجانی در روز دوشنبه ۲۹ که با حضور دکتر جلیلی معاون پارلمانی وزیر اقتصاد داشتند را منتشر کنند.
_در خواست نمایند مشروح مذاکرات جلسه هئیت رئیسه در خصوص اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد که در عصر یکشنبه ۲۸ مردادماه برگزار شد، در اختیار رسانه ها قرار گیرد.
_به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت نمایند تا با بررسی این هیات حقایق برای #مردم شریف و اعضای دولت محترم مشخص گردد.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، از مصاحبه خبرگزاری دانشجو با خود خبر داد:

از جشن تولد دکتر سلام تا فعالیت های مجلس و انتقادهای جالب روحانی!!!

بنده به همراه تعداد قابل توجهی از نمایندگان #مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به #وزیر_ارشاد این موضوع را بیان کردیم.

دلیل چنین تذکری این است که انتقاد سازنده همواره می‌تواند جامعه را به سمت اصلاح پیش ببرد. هرچند رئیس جمهور از یک سو اعلام می‌کند که ما این اجازه را داریم که از معصومین و پیامبر هم انتقاد کنیم، اما از سوی دیگر منتقدین خود را بزدل، ترسو و بی سواد می‌نامد.

دکتر سلام طنزی است که واقعیات جامعه را به تصویر می‌کشد و انتقاداتی دارد که اگر چشم بینا و گوش شنوایی وجود داشته باشد می‌توان کاستی‌های جامعه را جبران و بسیاری از مشکلات کشور حل کند.

موضوعاتی که در این برنامه مشاهده می‌کنیم واقعیات جامعه بوده که با زبانی طنز و انتقادی به آن‌ها پرداخته شده است، اما متاسفانه برخی افراد که فضای انتقادی را برنمی تابند، می‌خواهند صدای منتقدین خود را خفه کنند و در این مسیر حتی از برگزاری جشن پنج سالگی دکتر سلام در مکان مورد نظر جلوگیری کردند.

اقدام دولت در جلوگیری از برگزاری جشن پنج سالگی دکتر سلام اقدام ناشایستی از سوی مسئولان امر بود.

بنده معتقدم که باید برنامه خوب دکتر سلام ادامه یابد ضمن اینکه نباید این طنز منحصر به عملکرد دولت باشد بلکه بهتر است به عملکرد دیگر دستگاه‌ها همچون مجلس نیز بپردازد به نحوی که اگر مجلس در انجام وظایف خود کوتاهی کرد آن را به تصویر بکشد.

 

 

سیدحسین افضلی نماینده مردم شریف شهرستان اقلید، از دیدارهایش با معاون فنی صدا و سیمای استان فارس، معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس و از بازدید سرزده اش از اداره مسکن و شهرسازی شهرستان اقلید خبر داد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در خصوص کمپین فرزندت کجاست نوشت: دو پسر دارم که هر دو در تهران هستند.
یکی دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه تهران و دیگری محصل سال دوازدهم دوره متوسطه می باشد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام تصاویری از دیدارش امدادگران پایگاه امداد و نجات لنگرود،  جشنواره بازی های بومی محلی استان گیلان و تصاویری از دیدارهای عمومی اخیرش منتشر کرد.

 

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با انتشار پست هایی در اینستاگرام عید قربان را تبریک گفتند.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet