پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/05/31 21:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رضوی:

اعتبار معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری 2500 میلیارد ریال است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: امسال برای این معاونت مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
اعتبار معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری 2500 میلیارد ریال است معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: امسال برای این معاونت مبلغ 2500 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102928592838.jpg اعتبار,معاونت,مناطق,محروم,ریاست,جمهوری,2500,میلیارد,ریال,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدابوالفضل رضوی در حاشیه بازدید از کشتگاه خورشیدی در روستای دوزاولوم بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صورت اختصاص کامل این مبلغ، هزار میلیارد ریال در حوزه اشتغال بویژه پرداخت مابه التفاوت کارمزد 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می شود.

وی گفت: بقیه اعتبارات امسال معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری که 1500میلیارد ریال است صرف کمک به جاده سازی و آبرسانی به روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته می شود.

رضوی اضافه کرد: در حوزه جاده سازی و آبرسانی، دو وزارتخانه راه و شهرسازی و نیرو نیز اعتبارات ویژه دارند که از آن هم استفاده می شود.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه امسال برای آبرسانی به روستاها 300 میلیون دلار پیش بینی شده که با احتساب 40 هزار ریال به ازای هر دلار، مبلغ ریالی این اعتبار به 12 هزار میلیارد ریال بالغ می شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: بسیار از جاده های روستایی کشور با عمر بالای 30 سال نیاز به بهسازی و تعریض دارند و لازم است اعتبارات ویژه ای به این بخش اختصاص یابد.

در این بازدید که فرماندار ویژه گنبدکاووس و مدیر کل امور روستایی استانداری گلستان نیز حضور داشتند، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از نخستین کشتگاه خورشیدی در منطقه مرزی گنبدکاووس که در امر خشک کردن میوه به صورت ارگانیک فعالیت می کند، بازدید کرد.

مرحله اول این مجموعه که شامل کشتگاه خورشیدی و خشک کردن میوه ها است، ظرفیت تولید سالانه 194 تن میوه خشک ارگانیگ را دارد که 90 درصد آن صادر می شود و با هزینه 67 میلیارد ریال و اشتغالزایی 120 نفر، بهار امسال افتتاح شد.

مرحله دوم این مجموعه که تولید برق خورشیدی به مقدار 200 کیلووات برق مورد نیاز این مجموعه است در زمینی به مساحت 42 هزار متر مربع با هزینه 25 میلیارد ریال در دست احداث است.

گزارش ایرنا، به معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در سفر خود به مناطق شرقی استان گلستان که از روز گذشته (سه شنبه ) آغاز شد، از برخی از روستاهای شهرستان های رامیان، آزادشهر، کلاله و مراوه تپه نیز بازدید کرد و بویژه مسائل و مشکلات حوزه آب و جاده های روستایی را مورد ربررسی قرار داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet