ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/05/31 22:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
برومند:

با تامین اعتبارات پژوهشی، آغاز طرح ستاب از اول مهر در دانشگاه ها

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: از اجرایی شدن طرح ستاب در دانشگاه ها دوره دکترا و کارشناسی ارشد و دانشجویان پسا دکترا از اول مهر خبر داد.
با تامین اعتبارات پژوهشی، آغاز طرح ستاب از اول مهر در دانشگاه ها معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: از اجرایی شدن طرح ستاب در دانشگاه ها دوره دکترا و کارشناسی ارشد و دانشجویان پسا دکترا از اول مهر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806103544394861.jpg با,تامین,اعتبارات,پژوهشی،,آغاز,طرح,ستاب,از,اول,مهر,در,دانشگاه,ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود برومند معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به اجرای طرح تخصیص اعتبارات پژوهشی به فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها در حوزه تحصیلات تکمیلی گفت: اولین پایلوت این طرح که به طرح ستاب معروف است را راه اندازی می کنیم، موضوعاتی را که نیازها و چالش‌های کشور در هر کدام از شاخه‌های علوم انسانی و فنی و مهندسی است به صورت فراخوان ارائه خواهیم کرد و اعضای هیئت علمی می‌توانند برای اجرای این طرح درخواست و پیشنهاد بدهند، طرح را در حوزه علوم انسانی شروع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اجرای طرح برای پروژه‌های دوره دکترا و کارشناسی ارشد و دانشجویان پسا دکترا نیز مطرح و منابع مالی آن تأمین شده است، از این رو اعضای هیئت علمی با ارائه طرحی خوب از نظر کیفیت اجرا می‌توانند برنده واقعی اجرای طرح شوند.

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: همانطور که عنوان شد طرح فوق از اول مهر اجرایی و اگر در پایلوت مشکلی نداشته باشیم، از سال 98 براساس بند ط تبصره 9 این طرح به طور کلی به مرحله اجرا گذاشته می‌شود، البته به شرطی که سازمان برنامه و بودجه و همچنین مجلس منابع لازم را در اختیار ما قرار دهند.

برومند گفت: در حال حاضر بسیاری از طرح‌ها و برنامه‌های پژوهشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی به این صورت است که ابتدا به صورت پایلوت انجام می‌شود و سپس طرح با رفع نواقص و چالش‌های قبلی به صورت کلی به مرحله اجرا می‌رسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برومند اضافه کرد: در حال حاضر سه موضوع کلی پژوهشی و تحقیقاتی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفته که بحث ارتباط و صنعت و جامعه یکی از این موضوعات مهم است، همچنین سعی شده است هماهنگی‌های لازم برای اجرای این طرح از دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گیرد، چرا که از نظر وزارت علوم پروژه شکل گیری ارتباط با جامعه و صنعت امری بسیار مهم است و در این زمینه سامانه‌ای نیز طراحی شده و موضوعات را مورد بررسی قرار می‌دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet