هدر موبایل
1397/06/02 12:44:12
سرویس فرهنگی
موسوی لارگانی:

کاغذهای وارداتی در انبار محتکران/ نظارتی بر واردات کاغذ وجود ندارد

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با انتقاد از نبود نظارت در بحث واردات، به رقم بالای ثبت سفارش کاغذ اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه به اندازه کل نیاز کشور کاغذ برای واردات ثبت سفارش شده اما بازار از وجود این کالا خالی است.
کاغذهای وارداتی در انبار محتکران/ نظارتی بر واردات کاغذ وجود ندارد عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با انتقاد از نبود نظارت در بحث واردات، به رقم بالای ثبت سفارش کاغذ اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه به اندازه کل نیاز کشور کاغذ برای واردات ثبت سفارش شده اما بازار از وجود این کالا خالی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104385417786.jpg کاغذهای,وارداتی,در,انبار,محتکران/,نظارتی,بر,واردات,کاغذ,وجود,ندارد Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از روند ثبت سفارش برای دریافت ارز دولتی به منظور واردات کاغذ به ثبت سفارش این محصول در 5 ماهه ابتدایی سال به اندازه کل نیاز سال اشاره و تصریح کرد: متأسفانه نوسانات نرخ ارز باعث شد که برخی که کارشان واردات کاغذ نیست به واردات کاغذ روی بیاورند و این بازار سوء استفاده کنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه با وجود این حجم از ثبت سفارش امروز شاهد کمبود شدید کاغذ در بازار برای انواع مصرف‌ها از جمله مطبوعات، نشر کتب و نوشت افزار هستیم، افزود: متأسفانه در نبود نظارت دستگاه‌ها ناظر برخی که به هیچ عنوان مربوط به صنف کاغذ نبوده‌اند دست به واردات زدند و امروز این کالا را در انبارها احتکار کردند.

وی اضافه کرد: در بحث واردات، مافیا و گروه‌‎ها تشکیل شده است که برای مثال گندم را فقط یک نفر می‌تواند وارد کند که این مسئله خودش خطر و رانت است.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس دهم افزود: برخی در این میان به دنبال سوء استفاده از فضای تحریمی هستند و وقتی می‌توانند کالایی را به واسطه‌ای وارد کشور کنند برای خود حق و سهم خاصی قائل می‌شوند.

موسوی لارگانی ادامه داد: سیستم نظارتی ما باید به گونه‌ای باشد که وقتی ارز دولتی برای واردات کالایی مثل کاغذ به کسی اعطا می‌شود، رصد شود که آیا این کالا در بازار توزیع شده یا در انبارها احتکار و یا حتی با نرخ ارز آزاد به کشور سوم صادر شده است ولی در این میان هیچ نظارتی وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از وجود کاغذ در گمرکات کشور و انبار محتکران سخن گفت و یادآور شد: در صورت برخورد با محتکران و مدیریت درست در توزیع و نظارت واردات می‌توان نیاز بازار را تأمین کرد به طوریکه حتی نیازی به ثبت سفارش جدید برای واردات کاغذ نباشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet