هدر موبایل
1397/06/02 13:08:15
سرویس اقتصادی
وقف‌چی:

خلاء‌های قانونی موجود به سوء استفاده مخلان بازار کمک می‌کند/توزیع کالاهای کشف شده جو روانی جامعه را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: توزیع به موقع کالاهای کشف شده در بازار و برخورد قاطع با احتکار کنندگان می‌تواند مسائل روانی پیش آمده را کاهش دهد و امید را به جامعه برگرداند.
خلاء‌های قانونی موجود به سوء استفاده مخلان بازار کمک می‌کند/توزیع کالاهای کشف شده جو روانی جامعه را کاهش می‌دهد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: توزیع به موقع کالاهای کشف شده در بازار و برخورد قاطع با احتکار کنندگان می‌تواند مسائل روانی پیش آمده را کاهش دهد و امید را به جامعه برگرداند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106045777426.jpg خلاء‌های,قانونی,موجود,به,سوء,استفاده,مخلان,بازار,کمک,می‌کند/توزیع,کالاهای,کشف,شده,جو,روانی,جامعه,را,کاهش,می‌دهد Icana

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برخورد با احتکار کنندگان و توزیع کالاهای کشف شده در کشور، اظهار داشت: بارها اعلام کرده‌ایم بزرگترین ظلمی که در حق مردم می‌شود عدم قاطعیت در سه قوه مخصوصا قوه مقننه است، باید با قاطعیت بیشتری با احتکار کنندگان برخورد شود و تعزیرات باید جدیت بیشتری در شناسایی این افراد داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده مشکلات اقتصادی ایجاد شده نشئات گرفته از مسائل روانی است، گفت: فقر فرهنگی عده‌ای باعث شده تا بجای در نظر گرفتن سرمایه‌های ملی به دنبال سرمایه‌های فردی باشند و دست به اقداماتی مانند احتکار بزنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خلاء‌های قانونی موجود به سوء استفاده احتکار کنندگان از موقعیت کنونی کمک می‌کند، ادامه داد: مردم باید بر اساس نیازهای خود اقدام به خرید کنند، در بسیاری از موارد با تصمیمات غلط بجای کمک به تعادل و حفظ آرامش در بازار به بدتر شدن شرایط و ایحاد استرس بیشتر برای مردم کمک می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه توزیع به موقع کالاهای احتکاری کشف شده چه تاثیری در بازار دارد، گفت: آنچه که مردم در شرایط موجود انتظار دارند مشاهده کردن نتایج اقدامات دولت، قوه قضائیه و مجلس است، توزیع به موقع کالاهای کشف شده در بازار و برخورد قاطع با احتکار کنندگان می‌تواند مسائل روانی پیش آمده را کاهش دهد و امید را به جامعه برگرداند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از وضعیت موجود هدایت تمامی سرمایه‌ها به سمت صادرات و تولید است که باید در اولین فرصت دولت در این خصوص لایحه‌ای به مجلس ارائه کند، تصریح کرد: باید تمام مشوق‌ها را برای صادرکنندگان و تولیدکنندگان در نظر گرفت تا مردم بجای ذخیره ارز و سکه سرمایه‌های خود را به سمت صادرات و تولید هدایت کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت می‌تواند با ارائه خدمات مشترک به تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی هزینه نهایی تولید کالا را کاهش دهد،خاطرنشان کرد: باید برای صادرکنندگان مشوق‌های صادراتی در نظر گرفته شود و موانع پیش روی صادرکنندگان را برداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet