هدر موبایل
1397/06/02 18:20:57
سرویس اقتصادی
حسنی جوریابی:

افزایش نرخ ارز قاچاق برنج به کشور را متوقف کرد/ وزارت کشاورزی متخصصی در زمینه بازرگانی محصولات کشاورزی ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم وزارت جهاد کشاورزی در زمینه اقتصادی و بازرگانی محصولات کشاورزی مخصوصا برنج به خوبی عمل نکرده و متخصصی در این زمینه ندارد.
افزایش نرخ ارز قاچاق برنج به کشور را متوقف کرد/ وزارت کشاورزی متخصصی در زمینه بازرگانی محصولات کشاورزی ندارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم وزارت جهاد کشاورزی در زمینه اقتصادی و بازرگانی محصولات کشاورزی مخصوصا برنج به خوبی عمل نکرده و متخصصی در این زمینه ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100268976365.jpg افزایش,نرخ,ارز,قاچاق,برنج,به,کشور,را,متوقف,کرد/,وزارت,کشاورزی,متخصصی,در,زمینه,بازرگانی,محصولات,کشاورزی,ندارد Icana

محمدصادق حسنی جوریابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص واردات و قاچاق برنج به کشور، اظهار داشت: تلاش بسیار زیلدی برای جلوگیری از واردات برنج انجام دادیم که خوشبختانه پس از تلاش‌های که صورت گرفت از واردات بی‌رویه برنج جلوگیری شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ناخوداگاه شرایط اقتصادی و افزایش نرخ پیش آمده به نفع کشاورزان شده است، گفتک در گذشته که نرخ ارز پایین بود واردات و قاچاق برنج صورت می‌گرفت اما در شرایط کنونی با توجه به اینکه بازار کشش نرخ بالای بیش از 10 تا 11 هزار تومان برنج‌ها وارداتی را ندارد و قاچاق برنج به کشور متوقف شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحت هیچ شرایطی برای قاچاق‌کننده برنج به کشور صرفه اقتصادی ندارد که با ارز 9 هزار تومانی برنج قاچاق واردکنند، ادامه داد: گزارشی تا کنون در زمینه خروج غیرقانونی و قاچاق برنج‌های وارداتی به کشور با ارز دولتی 4 هزار و 200تومانی دریافت نکرده‌ایم اما احتمال بروز چنین اتفاقی وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه متاسفانه نظارت‌ها در زمینه کنترل واردات محصولات کشاورزی کافی نیست، خاطرنشان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم وزارت جهاد کشاورزی در زمینه اقتصادی و بازرگانی محصولات کشاورزی مخصوصا برنج به خوبی عمل نکرده و متخصصی در این زمینه ندارد، مشاهده نکرده‌ایم که در این بخش فعل خواستن را صرف کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet