ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/06/03 08:43:58
سرویس فرهنگی
بیرانوندی:

سرکشی‌ آموزش و پرورش مانع تخلف مدارس در دریافت شهریه غیرقانونی نشده است

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از بی‌نتیجه بودن سرکشی‌ آموزش و پرورش در هنگام ثبت‌نام مدارس، معتقد است این امر مانع تخلف مدارس در دریافت شهریه غیرقانونی نشده است.
سرکشی‌ آموزش و پرورش مانع تخلف مدارس در دریافت شهریه غیرقانونی نشده است عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از بی‌نتیجه بودن سرکشی‌ آموزش و پرورش در هنگام ثبت‌نام مدارس، معتقد است این امر مانع تخلف مدارس در دریافت شهریه غیرقانونی نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105360422415.jpg سرکشی‌,آموزش,و,پرورش,مانع,تخلف,مدارس,در,دریافت,شهریه,غیرقانونی,نشده,است Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دریافت شهریه از والدین دانش‌آموزان و تخلف مدارس در ابتدای مهر باوجود نظارت ازسوی آموزش و پرورش، گفت: از آنجا که سال‌هاست مدارس با مشکلات مالی رو به رو شده‌اند باوجود آنکه طبق قانون اساسی تحصیل باید رایگان باشد اما مسئولان مدارس دولتی نیز اقدام به دریافت شهریه می‌کنند چراکه وزارتخانه‌ای که آن‌ها تحت تکفل دارند، توان پرداخت دخل و خرج‌ خود را ندارد.

سرکشی‌ها به مدارس از سوی آموزش و پرورش صوری است

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ یک از مشکلات آموزش و پرروش دلیلی بر دریافت شهریه از  دانش‌آموزان نمی‌شود، افزود: به نظر می‌رسد این سرکشی‌های آموزش و پرورش از مدارس، کاملا سطحی یا به نوعی صوری است و عملا مانع از دریافت شهریه نمی‌شوند چراکه اگر اینگونه بود؛ شاهد این حجم از تخلف نبودیم.

مدارس تنها در صورت تامین مالی اقدام به دریافت شهریه نخواهند کرد

وی همچنین با اشاره به اینکه ایجاد حساب یکپارچه نیز با وجود امکان چک کردن حساب مدارس نمی‌تواند مانعی بر دریافت شهریه از دانش‌آموزان شود، ادامه داد: مدارس تنها در صورت تامین مالی توسط آموزش و پرورش به این کار اقدام نخواهند کرد چراکه آن‌ها تنها به اداره مدرسه خود و تامین پول آب و پرق و گاز خود می‌اندیشند.

بیرانوندی با اشاره به اینکه کمیته آموزش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حال رسیدگی به این موضوع است، افزود: چنانچه خانواده‌هایی با این اقدام غیرقانونی روبه رو شوند اطلاع‌رسانی کرده تا مجلس به آن رسیدگی کند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید براینکه از مسئولان آموزش و پرورش درخواست توضیح در این خصوص شده‌، بیان کرد: آن‌ها نیز این اقدام را غیرقانونی دانسته و اعلام کردند که با مدیران متخلف برخورد خواهند کرد اما شواهد نشان می‌دهد برخوردها بی‌نتیجه بوده و باید برای جلوگیری از این اقدام مدیریت مدارس مشکلات مالی‌شان را حل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet