هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
افضلی:

کشور به واردات 100هزار تن گوشت قرمز نیاز دارد/گوشت‌های وارداتی در بازار تعادل ایجاد می‌کنند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: حدود 800هزار تن گوشت در داخل تولید می‌شود که برای تامین نیاز کشور به واردات 100هزار تن دیگر نیاز داریم، این میزان واردات نباید لطمه‌ای به تولید داخل وارد کند.
جمعه 2 شهریور 1397 ساعت 14:16
کشور به واردات 100هزار تن گوشت قرمز نیاز دارد/گوشت‌های وارداتی در بازار تعادل ایجاد می‌کنند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: حدود 800هزار تن گوشت در داخل تولید می‌شود که برای تامین نیاز کشور به واردات 100هزار تن دیگر نیاز داریم، این میزان واردات نباید لطمه‌ای به تولید داخل وارد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102741398415.jpg کشور,به,واردات,100هزار,تن,گوشت,قرمز,نیاز,دارد/گوشت‌های,وارداتی,در,بازار,تعادل,ایجاد,می‌کنند Icana

نظر افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص قیمت فروش و عرضه گوشت‌های گرم و منجمد وارداتی، اظهار داشت: باید واردات گوشت‌های وارداتی و عرضه‌ آنها با قیمت مناسب به مصرف‌کنندگان کمک شود، قیمت گوشت تولید شده در کشور با توجه به افزایش نرخ نهاده‌های دامی و علوفه  افزایش داشته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قاطبه مردم توان خرید گوشت‌های داخلی را ندارند و از سوی دیگر با کاهش قیمت گوشت تولید داخل تولیدکنندگان و دامداران متضرر می‌شوند، گفت: گوشت‌های وارداتی را باید به منظور تامین نیاز اقشار کم‌درآمد جامعه با قیمت پایین و مناسب به بازار تزریق کرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بین هزینه تولید و فروش محصول باید تعادل وجود داشته باشد در غیر این‌صورت در دراز مدت دچار مشکل می‌شویم، ادامه داد: حدود 800هزار تن گوشت در داخل تولید می‌شود که برای تامین نیاز کشور به واردات 100هزار تن دیگر نیاز داریم، این میزان واردات نباید لطمه‌ای به تولید داخل وارد کند.

وی با بیان اینکه گوشت‌های وارداتی باید با قیمت‌هایی مناسب در بازار تعادل ایجاد کند، تصریح کرد: به علت خشک‌سالی در طی سال‌های اخیر میزان و تعداد دام زنده کشور کم شده و برای تامین نیاز کشور چاره‌ای جز واردات نداریم در صورتی که واردات وجود نداشته باشد قیمت‌ها بیش از میزان فعلی افزایش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: مرزهای شرق کشور از کشورهای افغانستان و پاکستان تعدادی دام زنده وارد کشور می‌شود که با ذبح و بسته‌بندی آنها در مناطق و استان‌های مرزی موجب اشتغالزایی نیز شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000