پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/06/02 08:29:29
سرویس اقتصادی
عثمانی تشریح کرد:

تزریق 30هزار میلیارد تومان نقدینگی به بازار با پرداخت مطالبات موسسات مالی/ بازارهای چندگانه با شوک تورمی مواجه شدند

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، توضیحاتی پیرامون تاثیر نقدینگی موسسات مالی و اعتباری بر بازارهای مختلف ارائه کرد.
تزریق 30هزار میلیارد تومان نقدینگی به بازار با پرداخت مطالبات موسسات مالی/ بازارهای چندگانه با شوک تورمی مواجه شدند عضو کمیسیون اصل 90 مجلس، توضیحاتی پیرامون تاثیر نقدینگی موسسات مالی و اعتباری بر بازارهای مختلف ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101195702371.jpg تزریق,30هزار,میلیارد,تومان نقدینگی,به,بازار,با پرداخت,مطالبات,موسسات,مالی/,بازارهای,چندگانه,با,شوک,تورمی,مواجه,شدند Icana

محمد قسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پرداخت مطالبات موسسات مالی و اعتباری از بیت المال، گفت: اگر از ابتدا سوءنظارت ها و سوءپرداخت ها وجود نداشت، قطعا به چنین پرداختی به موسسات نیز نیازی نبود.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، افزود: مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری از منابع ملی پرداخت و در واقع سهم تمام مردم به بخشی از ملت پرداخت شده که با عدالت همخوانی ندارد.

پرداخت هزینه موسسات صرف ایجاد امنیت شد​

وی با بیان اینکه حدود 30 هزار میلیارد تومان نقدینگی اندکی کمتر یا بیشتر برای پرداخت مطالبات موسسات مالی و اعتباری به بازار  تزریق شده است، ادامه داد: این نقدینگی در شرایط تورمی شوکی به بازار وارد کرد که البته شاید یکی از این شوک ها به بازار این تزریق نقدینگی بود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه پرداخت هزینه موسسات صرف ایجاد امنیت شد، یادآور شد: شرایطی که موسسات ایجاد کرده بودند به این سمت پیش می رفت که فضای ناآرامی را در کشور شکل دهد، بنابراین ارقام پرداختی از خزانه در جهت حفظ امنیت پرداخت شد و نه در جهت رفع ضرر و زیان سهامداران.

پرداخت مطالبات موسسات مالی با گشایش خط اعتباری تصمیم کلی نظام بود

وی با بیان اینکه مشکلات موسسات مالی و اعتباری فراگیر بود و بسیاری از شهرهای کشور درگیر آن بودند، افزود: امکان داشت جریان های دیگری از این نارضایتی ها سوءاستفاده کنند، بنابراین تصمیم کلی نظام بود که مشکلات سپرده گذاران در این مقطع حل شود، تا پس از این پرداخت ها بتوان از طریق فروش دارایی های غیرنقدی و اموال این موسسات بخشی از بیت المال را بازگرداند.

عثمانی ادامه داد: تمام کسانی که در تصمیم  پرداخت نقش داشتند می دانستند که ممکن است منابع ملی را به یک عده خاص پرداخت کنند، اما از آنجا که امنیت یک کالای عمومی است همه می توانند از آن بهره مند و یا متضرر شوند.

سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری به نرخ سود بانکی راضی نبودند

وی با بیان اینکه افرادی که در موسسات مالی و اعتباری سپرده گذاری کرده اند به نرخ سود بانکی راضی نبودند، بنابراین در موسسات سرمایه گذاری کرده بودند، تاکید کرد: زمانی که سپرده گذاران مطالبات خود را دریافت کردند، پول را درسیستم بانکی سرمایه گذاری نکرده و بازارهای دیگری کردند تا بیش از سیستم بانکی از پول خود بازده بگیرند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بخشی از بازار طلا، سکه و ارز متاثر از منابعی قرار گرفت که در اختیار سپرده گذاران بود  و سپرده گذاران منابع خود را به گونه ای هدایت کردند که منجر به افزایش قیمت ها شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet