خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/06/02 12:21:07
سرویس اقتصادی
سعیدی مبارکه مطرح کرد:

مهار التهابات بازار با توزیع شفاف کالاهای احتکاری/کالاها به دست مصرف کننده نهایی برسد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم توزیع شفاف کالاهای احتکاری کشف شده تاکید کرد.
مهار التهابات بازار با توزیع شفاف کالاهای احتکاری/کالاها به دست مصرف کننده نهایی برسد سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم توزیع شفاف کالاهای احتکاری کشف شده تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103663131224.jpg مهار,التهابات,بازار,با,توزیع,شفاف,کالاهای,احتکاری/کالاها,به,دست,مصرف,کننده,نهایی,برسد Icana

زهرا سعیدی مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص کشف کالاهای احتکار شده  گفت:در شرایط جنگ اقتصادی باید تمامی مسئولان و مردم دست به دست هم دهند تا شرایط اقتصادی دشوار برای مردم به وجود نیاید اما اینکه برخی ها در این شرایط اقدام به احتکار کالا برای دستیابی به سودهای نجومی می کنند غیر قابل گذشت است.
 سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد :در بخش واردات کشور باید ساز و کارها به نحوی شفاف و روشن باشد که اجازه داده نشود که کالاهای وارداتی، احتکار شوند یعنی به طور مثال کالاهای وارداتی مخصوصاً کالاهای وارداتی با ارز دولتی تحت نظارت و رصد دقیق قرار بگیرند.
سعیدی مبارکه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:در ملاقات های مردمی یکی از گلایه‌های مردم این است که حتی قیمت کالاهای اساسی بالا رفته با وجود این که در رسانه ها اعلام می شود ارز دولتی برای واردات آنها اختصاص پیدا کرده بنابراین علاوه بر اختصاص ارز با نرخ دولتی برای واردات کالاهای اساسی، باید روند توزیع کالاها نیز رصد و ارزیابی شود.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مردم در ملاقات های مردمی می گویند با وجود اینکه در رسانه‌ها بارها اعلام می‌شود که تعدادی انبار که در آن کالاهای احتکار شده وجود دارد کشف شده اما روند توزیع کالاهای مذکور در بازار شفاف نیست به نحوی که بتواند باعث تعدیل قیمت‌ها شود که البته نکته درستی است و باید مسئولان ذیربط در این رابطه گزارش ارائه کنند.
سعیدی مبارکه افزود:باید روند توزیع کالاهای احتکار شده در بازار به صورت شفاف باشد به نحوی که بتوان با بکارگیری سیستم سنجیده عرضه و تقاضا، التهابات بازار را کنترل کرد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در دورانی که آمریکایی ها و سایر دشمنان قصد دارند با تشدید تحریم‌ها تامین معیشت خانوارها را با مشکل روبرو کنند حداقل کار مسئولان این است که با اعمال مدیریت صحیح و نظارت دقیق شرایطی فراهم کنند که کالاهای اساسی با قیمت مناسب در اختیار خانوارها قرار بگیرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر
  • مهار التهابات بازار با توزیع شفاف کالاهای احتکاری/کالاها به دست مصرف کننده نهایی برسد


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet