هدر موبایل
1397/06/01 15:33:25
سرویس سیاسی
خجسته در تشریح طرح شفافیت آرا نمایندگان:

شفاف شدن آرا، کیفیت مجلس و نمایندگان را ارتقا می‌دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: طرح شفافیت آرا، نماینده ای که مطالبات عموم مردم را دنبال می کند از نماینده ای که به هر علتی عملکردی به غیر از این دارد را تفکیک می کند و این موضوع به نفع مردم و آینده کشور است.
شفاف شدن آرا، کیفیت مجلس و نمایندگان را ارتقا می‌دهد عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: طرح شفافیت آرا، نماینده ای که مطالبات عموم مردم را دنبال می کند از نماینده ای که به هر علتی عملکردی به غیر از این دارد را تفکیک می کند و این موضوع به نفع مردم و آینده کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611102387255811.jpg شفاف,شدن,آرا،,کیفیت,مجلس,و,نمایندگان,را,ارتقا,می‌دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته در تشریح طرح شفافیت آرا نمایندگان گفت: شفافیت در رای گیری های موجود در مجلس می تواند کیفیت مجلس شورای اسلامی و نمایندگان را بالا برده و سنجش عملکرد نمایندگان را در بر داشته باشد و ما قطعا به دنبال چنین تغییری در آیین نامه مجلس هستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  بر اساس ماده 131 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی طرح‌هاى قانونى با امضاء و ذکر نام حداقل پانزده نفر از نمایندگان در مجلس به رئیس جلسه تسلیم می شود و پس از اعلام وصول و قرائت عنوان آن توسط هیات رئیسه به کمیسیون‏هاى مربوط ارجاع می شود گفت: در حال حاضر در فضاهای رسانه ای طوری بیان شده است که انگار امضاء کنندگان موافق و باقی نمایندگان مخالف طرح فوق هستند.

خجسته ادامه داد: ساز و کار طرح ها با سوالات از مسئولان کشوری متفاوت است و با توجه به این که به امضاء تنها 15 نفر احتیاج دارند توسط طراحان بدون اعلام عمومی و در بازه زمانی کوتاه و با استفاده از امضاء نمایندگان موافقی که در آن لحظه در صحن و یا جلسه حضور دارند تهیه می گردد و این امضاها حاوی مخالفان و موافقان قطعی موضوع نیست.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع در کمیسیون مربوطه بررسی می‌شود تا تمامی جوانب این طرح سنجیده و اعمال شود یادآور شد: یکی از موضوعاتی که مورد سوال برخی از سیاسیون بوده جلوگیری از تحت فشار قرار گرفتن نمایندگان در رای گیری است تا از امکان این موضوع که فشارهایی اعم از فشار رسانه ای، مافیایی باعث خلل در تصمیم نمایندگان و بازی با حقوق مردم از ترس تخریب و توطئه است جلوگیری شود که به نظر ما این موضوع جای نگرانی نداشته و می تواند به یک فرصت مبدل شود.

خجسته گفت: اعتقاد دارم طرح شفافیت آرا ماخوذه، نماینده ای که مطالبات عموم مردم را دنبال می کند از نماینده ای که به هر علتی عملکردی به غیر از این دارد را تفکیک می کند و این موضوع به نفع مردم و آینده کشور است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی افزود: منتظریم تا کمیسیون تخصصی نیز نظر خود را در مورد موضوع بدهد تا طرح را به صحن علنی ببریم و به طور قطع در صحن از این موضوع دفاع خواهیم کرد.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet