هدر موبایل
1397/06/01 18:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محسنی بندپی:

شرایط کشور به لحاظ شاخص های توسعه امیدوارکننده است

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرایط عمومی کشور به لحاظ برخورداری از شاخص های پیشرفت و توسعه مطلوب و امیدوار کننده است.
شرایط کشور به لحاظ شاخص های توسعه امیدوارکننده است سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرایط عمومی کشور به لحاظ برخورداری از شاخص های پیشرفت و توسعه مطلوب و امیدوار کننده است. https://cdn.icana.ir/d/019/51653.jpg شرایط,کشور,به,لحاظ,شاخص,های,توسعه,امیدوارکننده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، انوشیروان محسنی بندپی در نشست کارگروه اشتغال گلستان در گرگان اظهار داشت: یکی ازعواملی که باعث شده لمس این شرایط امیدوار کننده برای مردم دشوار باشد، جنگ روانی دشمن بوده و باید این توطئه ها را خنثی کرد. 

وی بیان کرد: برنامه ریزان و طراحان نقشه های روانی، ایجاد مستمر و مداوم توطئه ها را در دستور کار داشته و می خواهند با دلسرد کردن مردم، خدمات و اقدامات موثر انجام شده را کمرنگ کنند. 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آمار مشاغل ایجاد شده در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت : در دو سال گذشته هر سال 800 هزار نفر وارد بازار کار شدند و دولت با ایجاد 790 هزار شغل کوشید بخش زیادی از نیاز جامعه را برطرف کند. 

محسنی ادامه داد: این اقدامات موثر و امیدوار کننده دولت آنگونه که انتظار می رفت در جامعه بازتاب نداشته که مسوولین باید بیشتر از ظرفیت رسانه ها برای بیان عملکرد و تزریق روحیه آرامش و امید به جامعه استفاده کنند. 

وی گفت: دولت تاکید زیادی بر ایجاد شغل داشته و می کوشد با بهره مندی از ظرفیت های بومی استان ها و اعطای تسهیلات مورد نیاز، به تقاضای بازار و مردم برای ایجاد شغل پاسخ گوید. 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: به عنوان نمونه مطابق آمارهای مرکز آمار، نرخ بیکاری گلستان بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5 درصد کاهش یافت که نشان می دهد عزم جدی برای اشتغالزایی در استان های کشور وجود دارد . 

به گزارش ایرنا، وی، توسعه کشت توتون را یکی از ظرفیت های مهم گلستان برای افزایش فرصت های اشتغال دانست و گفت: تغییر در قیمت گذاری و ضمانت خرید این محصول می تواند کشاورزان گلستانی را برای کشت آن ترغیب و زمینه ایجاد مشاغل جدید را فراهم کند. 

به گفته وی، پرداختن و گسترش کشت توتون می تواند بیش از 10 هزار شغل ایجاد کند که این ویژگی مهم در کنار تولید محصولی سالم و با کیفیت، ضرورت توسعه آن را بیشتر می کند. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet