هدر موبایل
1397/06/01 17:37:40
سرویس فرهنگی
امینی تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی برای حل مشکلات مدارس در آستانه سال تحصیلی جدید

نماینده مردم ایلام در مجلس با انتقاد از وضعیت نامناسب مدارس استان ایلام، گفت: باید از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی برای حل مشکلات مدارس استفاده کرد.
ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی برای حل مشکلات مدارس در آستانه سال تحصیلی جدید نماینده مردم ایلام در مجلس با انتقاد از وضعیت نامناسب مدارس استان ایلام، گفت: باید از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی برای حل مشکلات مدارس استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104790801312.jpg ضرورت,استفاده,از,ظرفیت,خیرین,و,بخش,خصوصی,برای,حل,مشکلات,مدارس,در,آستانه,سال,تحصیلی,جدید Icana

سلام امینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات آموزشی استان ایلام در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، گفت: فضای آموزشی فرسوده در داخل استان و روستاها و شهرهای اطراف، وضعیت نامناسب معیشت فرهنگیان، تجهیزات ناچیز هنرستان‌ها، ساختمان‌ها و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی از رده خارج شده و... بخشی از مشکلات آموزشی و فعالان آموزشی است.

 

مدارس دولتی و هیات امنای ایلام از والدین دانش‌آموزان شهریه دریافت می‌کنند

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دریافت شهریه از والدین دانش‌آموزان هنگام ثبت نام، افزود: از آنجا که بودجه مناسبی در اختیار مدارس قرار داده نمی‌شود آنها مجبور به انداختن بار مشکلات به دوش خانواده‌ها هستند این در حالی است که دریافت شهریه خلاف قانون اساسی است اما مدارس دولتی و هیات امنایی به این کار اقدام می‌کنند.

وی به وجود تعدادی مدرسه کانکسی در روستاهای دور دست ایلام و مدارسی که با سنگ ساخته شده‌اند اشاره کرد و افزود: در صورت بروز زلزله جان دانش‌آموزان به خطر خواهد افتاد، این در حالی است که بارها مشکلات فوق با استاندار، فرماندار و دیگر مسئولان استانی و ملی و حتی خیرین مطرح شده اما متاسفانه اقدامات انجام شده به تناسب نیازها نیست و عقب‌ماندگی‌های بسیاری وجود دارد.

 

استفاده از ظرفیت خیرین و جذب بخش خصوصی برای حل مشکلات مدارس

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین با اعتقاد به اینکه اقدام‌هایی برای تعمیر و تجهیز مدارس استان انجام گرفته اما جوابگوی نیاز فضاهای آموزشی نبوده است، بیان کرد: با توجه به محدود بودن اعتبارات دولتی باید استفاده بیشتری از ظرفیت خیرین کرده و برای جذب بخش خصوصی در این راستا هرچه سریع‌تر اقدام شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet