خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1397/06/04 11:17:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

پبامدهای منفی بازار ثانویه ارز / ادامه حواشی پلاکارد جنجالی مدرسه فیضیه قم / واگذاری اقامتگاه‌های دولتی، قانونی یا غیرقانونی؟

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
پبامدهای منفی بازار ثانویه ارز / ادامه حواشی پلاکارد جنجالی مدرسه فیضیه قم / واگذاری اقامتگاه‌های دولتی، قانونی یا غیرقانونی؟ اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg پبامدهای,منفی,بازار,ثانویه,ارز,/,ادامه,حواشی,پلاکارد,جنجالی,مدرسه,فیضیه,قم,/,واگذاری,اقامتگاه‌های,دولتی،,قانونی,یا,غیرقانونی؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، درباره پیامد‌های منفی بازار ثانویه ارز گفت: تا زمانی که نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد هر چه برنامه‌ریزی شود بی‌فایده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که یک اشکالی در این حجم نقدینگی وجود دارد ادامه داد: یک شبه نقدینگی وجود دارد که در سیستم بانکی است، متاسفانه ما کار را به صورت یک بام و دو هوا انجام می‌دهیم چراکه نمی‌توان با نرخ سود 20 درصد برای سپرده‌های بانکی، نرخ تورم را ثابت نگه داشت، ما با برنامه‌ریزی‌های مختلف تلاش می‌کنیم اوضاع اقتصادی را بهبود ببخشیم؛ اما حاضر به اصلاح نظام بانکی نیستیم. در این شرایط با فرض اینکه بازار ثانویه القائده باید یک بازار خوبی می‌شد نمی‌تواند بازار خوبی باشد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که برای حجم نقدینگی کاری نکرده‌اند نمی‌توان امیدوار بود که بازار ثانویه جواب دهد؛ حتی با فرض اینکه جواب هم بدهد یک حجم نقدینگی است که در حال حرکت است و این حجم در حال رشد است که قطعاً بالای هزار و پانصد میلیارد است؛ بازار ثانویه در ایران نمی‌تواند جواب دهد، چون آنقدر نقدینگی وجود دارد که آن را می‌بلعد.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: در جنگ اقتصادی دشمن به دنبال این است که تمام نظام برنامه‌ریزی ما را بهم بزند، بازار ثانویه در یک مقطع زمانی خیلی مناسب است که بازار اصلی بیمار است خوب است، اما وقتی ارز به تعادل رسید باید تمام شود، این بازار درحال‌حاضر نمی‌تواند موفق عمل کند و هنوز در معرض خطر است. 

 

 

در روزهای اخیر موضوع پلاکارد کذایی در مدرسه فیضیه قم حواشی و انتقادات زیادی را به دنبال داشته است. محتوای پلاکارد به شکلی است که گویی به نظر می رسد خطاب آن به دولت و رییس جمهور باشد. فارغ از اظهارنظرها و واکنش هایی که در این خصوص صورت گرفته است، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس دهم در این خصوص به جمهوریت می گوید: اصل برگزاری این تجمع جای سوال دارد که آیا با مجوز قانونی بوده یا خیر ، اهمیت این موضوع نیز این حیث است که باید مقام مسئولی در این خصوص پاسخگو باشد.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: اخیرا یکی از ائمه جمعه به من می گفت که انتقاد از دولت امروز ارزش شده است و ما را برای نقد دولت تحت فشار می گذارند و اگر به دولت حمله نکنیم و از دولت نقد نکنیم از ما انتقاد می شود

نماینده مردم رشت در مجلس در ادامه این مطلب افزود: چرا در جامعه حق شعار و پلاکارد تنها مختص یک جریان است و بقیه از این حق محروم هستند، چرا در دولت احمدی نژاد انتقاد از دولت خیانت به نظام و انقلاب بود امروز نقد به دولت روحانی ارزش شده است.

وی تصریح کرد : اخیرا یکی از ائمه جمعه به من می گفت که انتقاد از دولت امروز ارزش شده است و ما را برای نقد دولت تحت فشار می گذارند و اگر به دولت حمله نکنیم و از دولت نقد نکنیم از ما انتقاد می شود.

جعفرزاده تاکید کرد : بخشی از این تریبون ها در کشته شدن اخلاق و ایجاد فساد در کشور موثر بوده اند و من تصور می کنم ابتدا باید توضیح دهند که چرا در مقاطعی در کشور سکوت کرده اند و امروز چرا به دولت حمله می کنند.

به گزارش جمهوریت، نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی همچنین تصریح کرد : من تصور می کنم این گروه باید به مردم بگویند که چرا امروز در جامعه ناامیدی پمپاژ می کنند؛ آیا این رفتارها تحت فشار است و ان ها مجبور هستند این گونه روش و سیاست خود را عوض کنند. 

 

 

عضو فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه واگذاری اقامتگاه‌های دولتی امری قانونی است، گفت: پرداخت یارانه سفر به مردم درصورت واگذاری اقامتگاه‌ها ازسوی دستگاه‌های دولتی ضروری است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به مشکلات هتل داران در ایران، اقامت‌های غیرمجاز و ضرورت تعطیلی اقامتگاه‌های دولتی، گفت: دستگاه‌های دولتی باید در راستای کاهش هزینه‌ها، اقامتگاه‌هایی که صرفا در برخی از ایام سال مود استفاده قرار می‌گیرد را واگذار کرده و اقدام به خرید خدمات کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هتل‌ها باید برای جذب توریسم و دور زدن خانه‌کاشانه‌های غیرمجاز به سمت کاهش هزینه‌ها و افزایش امکانات روند، افزود: خانه‌کاشانه‌ها در صورت مجاز بودن قابل‌دفاع هستند اما خانه‌های غیرمجاز علاوه بر اینکه هیچ نظارتی بر آن‌ها نیست از عوارض و مالیات دولت نیز فرار می‌کنند.

وی همچنین با بیان اینکه گردشگری باید با دستگاه‌های همچون ناجا، قوه قضاییه و حتی شهرداری به منظور شناسایی این اقامتگاه‌ها ارتباط برقرار کرده و این دستگاه‌ها نیز همکاری لازم را داشته باشند، اظهارکرد: بسیاری از این اقامتگاه‌ها به مراکز فساد تبدیل شده اند.

غلامعلی جعفرزاده همچنین درخصوص واگذاری اقامتگاه‌های دولتی، بیان کرد: در این رابطه قانون تدوین شده است و دستگاه‌ها موظف به واگذاری هستند، در قانون تبصره‌ای آمده مبنی براینکه “دستگاه‌ها اقامتگاهای بلااستفاده را معرفی کرده، درواقع قانون استثناءهایی قائل شده است” تا با نظر کمیسیون مربوطه واگذار کنند اما متاسفانه آن‌ها زمین را به زمان دوخته تا این اتفاق نیفتتد در نهایت احتمالا باید قانون را اصلاح و آن‌ها را مجبور به واگذاری تمامی هتل‌ها، میهمان‌سراها و اقامتگاه‌های‌شان کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارکرد: علاوه بر این موضوع تمامی ارگان‌ها سالن اجتماعات وسیع دارند که در طول سال به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد در حالی که می‌توان بسیاری از آن‌ها را واگذار یا در اختیار بخش‌های فرهنگی و هنری قرار داد.

 

 

جعفرزاده در توضیح تصویر زیر نوشت: در کنار بارگاه ملکوتی آقا علی بن الموسی الرضا ( ع ) بودم که خبر شهادت یکی از دوستان خوبم از شهر رشت شهید حسن ظاهر گیور را دریافت کردم . برادر جانباز هفتاددرصد روشندل و بصیرم و قهرمان سه دوره جهان در رشته پاور لیفتینگ و وزنه برداری که در سال ٦٧ در شلمچه مجروح و دو چشمان خودش را تقدیم نظام مقدس اسلامی و کشور عزیزمان ایران کرده بود به خیل عظیم شهدا پیوست به روح بلندش درود می فرستم . از او و سایر شهدا طلب شفاعت و مغفرت می کنم ( عکس مربوط به اواخر دهه هفتاد می باشد) 

 

 

بهروز نعمتی عضو وسخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، با انتشار تصویر زیر نوشت:

هرساله سعی می‌کنم در عید قربان با حضور در کنار پدر و مادرم این روز بزرگ را گرامی بداریم؛ این مجال را همیشه غنیمت میشمارم. خداراشکر

 

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت فرهنگ برای پرداخت یارانه بیمه خبرنگاران سقف مشخصی دارد، گفت: برگزاری نمایشگاه مطبوعات هیچ دستاورد و ضرورتی ندارد.
محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خانه‌ملت درباره زمزمه‌های شنیده شده مبنی بر اینکه برگزاری نمایشگاه مطبوعات امسال منتفی است، گفت: پیشنهاد من نیز متوقف شدن نمایشگاه است؛ برگزاری این نمایشگاه هیچ دستاورد و ضرورتی ندارد و در این شرایط سخت اقتصادی برگزاری نمایشگاه فقط هزینه‌ دارد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات نشریات، افزود: درآمد روزنامه‌ها کاهش پیدا کرده و از سوی دیگر قیمت کاغذ گران شده که در پی آن هزینه روزنامه‌ها افزایش داشته به هیمن دلیل امکان ادامه حیات برای روزنامه‌ها سخت شده است در نتیجه در این شرایط برگزاری نمایشگاه فقط هدر رفت منابع است.
مدیر مسئول روزنامه "ابتکار" درباره یارانه‌ای که وزارت ارشاد برای برای بیمه خبرنگاران به مدیران مسئول پرداخت می کند، توضیح داد: یارانه مذکور در ابتدای امر به مدیران مسئول نشریات پرداخت نمی شود بلکه پس از اینکه بیمه خبرنگاران توسط مدیر مسئول پرداخت شد لیست اسامی بیمه شدگان برای ارشاد فرستاده می‌شود و ارشاد براساس لیست ارسال شده یارانه را پرداخت می کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت فرهنگ برای پرداخت یارانه بیمه خبرنگاران و روزنامه نگاران سقف دارد و پرداخت یارانه را برای تعداد خاصی می پذیرد.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از مراسم تجلیل از خیر شهرستان بروجرد حاج غلامرضا خلیلی و تجلیلش از قهرمان کشتی آزاد نونهالان کشور به اشتراک گذاشت.

 

 

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، در خصوص عملکرد برخی پزشکان در تجویز داروهای خارجی، گفت: تا زمانی که گایدلاین ها و راهنماهای بالینی در همه رشته ها ابلاغ نشود، مشکلاتی در میزان تجویز دارو و نوع دارو اعم از ایرانی و خارجی آن وجود دارد؛ لذا تا زمانی که نظارت کامل برنحوه درمان بیمار و تجویز منطقی دارو اعمال نشود؛ برخی گرفتاری ها درحوزه دارو وجود دارد.

نماینده مردم نایین درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بیماران هرنسخه را شفا بخش تلقی کرده و به هرطریقی داروی مورد نظر را تهیه می کنند، افزود: از این رو اشکالات و مشکلاتی درتامین دارو به ویژه اقلام خارجی دارو ایجاد شده و ممکن است برخی داروها دچار کمبود شوند، اما راه حل این مشکل به این صورت است که داروی خارجی اگر شفا بخش نبوده و نمونه داخلی آن وجود دارد؛ از تجویز داروی خارجی باید جلوگیری شود؛ هرچند که درحال حاضر به دلایل مختلفی پزشک رغبتی به تجویز داروی داخلی ندارد.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان از داروی داخلی بی کیفیت حمایت نمی شود، تصریح کرد: باید داروی مورد استفاده مردم  از اثربخشی و کیفیت لازم برخوردار باشد، بنابراین نظارت بر تجویز ودرمان، همچنین ابلاغ گایدلاین ها می تواند به رفع مشکلات موجود در تجویز دارو کمک کند؛ متاسفانه درحال حاضر برخی پزشکان نسخه ای را به دست بیمار داده و تاکید برتامین داروی مورد نظر درنسخه دارند، لذا دراین شرایط سازمان غذا ودارو باید پزشک را درعدم تجویز داروی خارجی به دلیل وجود نوع داخلی آن توجیه کند؛ یا اگر مسئولان نمی توانند اقدامی درجلوگیری از تجویز داروی خارجی انجام دهند، حداقل می توان امکان تهیه دارو را به صورت آزاد فراهم کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه تامین برخی داروهای خارجی بدون مشابه داخلی به طورحتم باید با ارز دولتی انجام شود، گفت:  تجویز منطقی دارو یعنی درمیزان تجویزدارو هم باید تغییراتی ایجاد شود، با گایدلاین است که مشخص می شود برای یک بیماری خاص چه میزان دارو مورد نیاز بوده و چرا برخی پزشکان میزان متفاوتی از دارو را تجویز می کنند؛ بنابراین این مسئله ناشی از نبود نظارت کافی و گایدلاین ها است.

 

 

محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، از دیدارش با جاستین لی مدیرکل سیاست‌های چندجانبه وزارت خارجه استرالیا نوشت:

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران-استرالیا با اشاره به رفتارهای غیر متعارف ترامپ تصریح کرد: نقض معاهدات مختلف بین المللی از سوی آمریکا نشان دهنده بی احترامی به قوانین بین المللی و سبب به خطر افتادن صلح و امنیت جهانی است.

در ادامه این دیدار جاستین لی مدیرکل سیاست های چندجانبه وزارت خارجه استرالیا با گرامیداشت پنجاهمین سالگرد روابط استرالیا و ایران گفت: ظرفیت های فراوانی در دو کشور برای توسعه و گسترش ارتباطات فیمابین وجود دارد که باید با برنامه ریزی دقیق از آن بهره برد.
جاستین لی در پایان بر تداوم گفتگوها میان استرالیا و ایران در موضوعات حقوق بشری و وضعیت زنان و ارائه راهکارهای مناسب برای کمک به اقشار آسیب پذیر تأکید کرد.

 

 

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم استان قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در توضیح تصاویر زیر نوشت: دیدار صمیمانه پس از نماز با مردم در روز عیدسعیدقربان در مسجدالمهدی(عج) واقع در بلوارامین.

 

 

 

تصاویری از جلساتش، معاون محترم توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش و شورای معادن استان با حضور نمایندگان استان و مدیران مربوط، به ریاست استاندار اصفهان  و تصاویری از نشست اعضای فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی به اشتراک گذاشت.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، تصاویری از جلسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس و تصاویری از دیدار مردمی اخیرش منتشر کرد.

 


سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، پست زیر را در صفحه شخصی اش منتشر کرد.

 

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پیام هایی روز پزشک را گرامی داشتند.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet